Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Miasto w przeciągu dwóch lat chce wybudować około 1,5-kilometrową drogę łączącą ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Nowa droga ma ułatwić życie mieszkańcom rzeszowskiego osiedla Słocina. 

Droga ma mieć około 1,4 km, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Ponadto, powstanie także dwukierunkowa ścieżka rowerowa o szerokości 2,5 m oraz 2-metrowy chodnik. Zostaną także wybudowane zatoki autobusowe. – Droga bardzo usprawni ruch w tej części miasta – słyszeliśmy niedawno w Miejskim Zarządu Dróg w Rzeszowie 

Powstanie także około 200-metrowa droga po jednym pasie w każdym kierunku, która połączy nowo projektowaną drogę z ul. Powstańców Listopadowych.

W planach jest także budowa trzech skrzyżowań z sygnalizacją.  Jedno powstanie na skrzyżowaniu projektowanej drogi z ul. Wieniawskiego, drugie – na połączeniu alei Krzyżanowskiego, Armii Krajowej i nowej drogi, trzecie – w miejscu połączenia ul. Powstańców Listopadowych i planowanego łącznika od Krzyżanowskiego do Wieniawskiego. 

Nowe połączenie ułatwi dojazd do centrum szczególnie mieszkańcom Słociny. Obecnie poruszają się oni ulicami Paderewskiego i Witolda. Skrzyżowanie tych dwóch ulic codziennie pokonuje ok. 10 tys. aut. Tymi drogami chętnie poruszają się także mieszkańcy Malawy, Cierpisza, Kraczkowej, czy innych miejscowości powiatu łańcuckiego. 

W godzinach szczytu bywa tak, że wjazd i wyjazd ze Słociny zajmuje nawet 30 minut. Budowa nowej drogi ma odciążyć szczególnie ruch na ul. Paderewskiego. Nowa droga ma być gotowa do 2022 roku. Szacowany koszt inwestycji to około 15 mln zł. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama