28 września 2019 r. – do tego dnia trwa II tura rekrutacji na studia w roku akademickim 2019/2020 w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej! W tym roku dla naszych przyszłych studentów przygotowaliśmy m.in. 5 nowych i atrakcyjnych specjalności, 4 mocne i sprawdzone kierunki studiów oraz nowoczesne systemy przekazywania i sprawdzania wiedzy.
W tym jesteśmy najlepsi
W roku akademickim 2019/2020 w WSPiA oferujemy Ci rozwijane i umacniane od wielu lat najlepsze kierunki studiów. Możesz wybrać: „administrację” (studia I i II stopnia), „bezpieczeństwo wewnętrzne” (studia I i II stopnia), „prawo” (5-letnie studia magisterskie) oraz „zarządzanie” (studia I stopnia). Na wszystkich kierunkach znajdziesz łącznie 23 atrakcyjne specjalności dostosowane do potrzeb rynku pracy!
ADMINISTRACJA
– finanse i rachunkowość,
– zarządzanie transportem – spedycją – logistyką,
– administrowanie firmą.
– zarządzanie zasobami ludzkimi,
– administrację celną i skarbową,
– administrację publiczną,
– e–administrację,
– administrację bezpieczeństwa wewnętrznego,
– organizację pracy socjalnej i resocjalizację,
– stosunki międzynarodowe,
W tegorocznej ofercie na kierunku „administracja” jest także nowa, atrakcyjna ze względu na RODO specjalność – ochrona informacji.
ZARZĄDZANIE
Na kierunku „zarządzanie” masz do wyboru nasze sprawdzone specjalności:
– zarządzanie w biznesie,
– zarządzanie zasobami ludzkimi
oraz tegoroczne nowości:
– zarządzanie przedsiębiorstwem,
– zarządzanie menedżerskie,
– prawno-ekonomiczne instrumenty zarządzania przedsiębiorstwem,
– rachunkowość i zarządzanie finansami z elementami controllingu.
Nowy kierunek studiowania
WSPiA od kilku lat proponuje kandydatom na studia na kierunkach „administracja” i „zarządzanie” nowatorską ofertę dydaktyczną nazwaną „administracja // zarządzanie”. Dzięki temu nie musisz podejmować decyzji o wyborze kierunku studiów w momencie składania podania.
Przedmioty, które znajdziesz w planie studiów na pierwszym i drugim semestrze, mają charakter ogólny i wprowadzający. Mają on przygotować Cię do podjęcia decyzji o wyborze konkretnego kierunku studiów. Decyzję czy będzie to „administracja” czy „zarządzanie” podejmiesz dopiero pod koniec I roku. W kolejnych latach zdobędziesz już specjalistyczną wiedzę z zakresu kierunku, który wybrałeś.
BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE
Możesz wybrać jedną z 6 specjalności:
– cyberbezpieczeństwo
– służby ochrony bezpieczeństwa publicznego
– kryminalistyka i kryminologia
– przeciwdziałanie przestępczości zorganizowanej
– zarządzanie kryzysowe
– bezpieczeństwo narodowe.
Po ukończeniu studiów znajdziesz pracę nie tylko w służbach „mundurowych” ale także w wielu firmach, organizacjach i instytucjach związanych z ogólnie pojętym bezpieczeństwem.
PRAWO
Jeżeli jednak zamierzasz wybrać inną drogę kariery prawniczej, to propozycją dla Ciebie jest ścieżka kształcenia ogólnego. Po jej ukończeniu możesz podjąć zatrudnienie w zawodach i na stanowiskach, na których nie jest wymagane zdanie egzaminu na aplikację. Po takich studiach możesz pracować m.in. w Policji, Służbie Celnej, Straży Granicznej, Służbie Więziennej, administracji publicznej (urzędy marszałkowskie, wojewódzkie, miejskie, gminne), obsłudze administracyjnej wymiaru sprawiedliwości i prokuratury. Możesz także założyć własną działalność gospodarczą np. w zakresie obsługi prawnej.
To nie koniec nowości dla kandydatów!
Jako jedyna uczelnia na Podkarpaciu wprowadziliśmy nowe możliwości studiowania specjalności. Jeżeli wybierzesz zaproponowaną specjalność, możesz ją studiować albo tradycyjnie lub w trybie indywidualnym (nauka odbywa się wtedy pod kierunkiem przydzielonego Ci opiekuna dydaktycznego).
Praktyka czyni mistrza
W WSPiA odchodzimy od tradycyjnych form dydaktycznych – ograniczamy liczbę wykładów i wprowadzamy bardziej praktyczne zajęcia. Przedmioty realizowane są w formie dualnej, triad i quadriad złożonych z: warsztatów, ćwiczeń, konwersatoriów i pracowni praktycznych. Podczas takich zajęć nasi studenci uczestniczą m.in. w grach decyzyjnych, zabawach logicznych oraz rozwiązują kazusy i casestudy. Naszą nową propozycją są także „Kliniki Dydaktyczne”, podczas których zajęcia prowadzą grupy studentów. Pod okiem praktyków rozwiązują kazusy, dyskutują i uczą innych. Studenci uczestniczą również w symulowanych rozprawach sądowych, oględzinach miejsca zdarzenia, wyjazdach studyjnych, zajęciach z użyciem symulatora wirtualnej sceny zbrodni oraz zajęciach w uczelnianym laboratorium kryminalistycznym itp.
W WSPiA stawiamy na nowoczesność
W WSPiA od ponad dwóch lat realizujemy innowacyjny program edukacyjny nazwany „Nowoczesna Uczelnia”. Składa się on z trzech oryginalnych w skali kraju projektów podnoszących efektywność i atrakcyjność studiowania. Są to:
– EDR (EDUKATOR) – nowoczesny asystent studenta on-line
– SBS, czyli „step by step – krok po kroku”
– oraz MIX EDUKACYJNY.
W ten sposób podnosimy poziom i efektywność nauczania.
Wprowadziliśmy podział przedmiotów na różne kategorie
W WSPiA zróżnicowaliśmy formy zaliczenia danego przedmiotu w zależności od jego wagi i znaczenia dla danego kierunku studiów. Przedmioty z planu studiów podzieliliśmy na: wiodące, kierunkowe, specjalizacyjne i inne. Wiedza studenta sprawdzana jest za pomocą egzaminów ustnych, rozmówek profesorskich, prac zaliczeniowych pisanych przy komputerze, zaliczeń praktycznych oraz w systemie SBS w „Sali Tortur”.
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa przestawiła się również na system punktowy. Każdy przedmiot podzielony został na tematy. Student może zaliczyć je w dowolnie wybranym przez siebie czasie. Aby uzyskać pozytywną ocenę, trzeba uzbierać odpowiednią liczbę punktów. Po pierwsze – za zaliczone tematy. Po drugie – za aktywność na zajęciach, po trzecie – za aktywność pozadydaktyczną i po czwarte – za obecność na zajęciach. Dzięki takim rozwiązaniom nowy system ma uczyć samodzielności, systematyczności, odpowiedzialności oraz współpracy w grupie.
Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 17 867 04 80, 17 867 04 81, 514 194 892 oraz na stronie www.wspia.eu.