Zdjęcie: WSPR w Rzeszowie
Reklama

5000 kombinezonów ochronnych i 90 tys. litrów płynu do dezynfekcji udało się kupić za pieniądze, które firmy przekazały na rzecz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Kombinezony ochronne i płyn do dezynfekcji kupiono dla podkarpackich szpitali, stacji pogotowia i hospicjów. – Kombinezony spełniają wszelkie aktualnie obowiązujące normy i wytyczne, dotyczące środków ochrony indywidualnej – zapewnia Andrzej Kwiatkowski, dyrektor WSPR w Rzeszowie.

Kombinezony trafią nie tylko do rzeszowskiego pogotowia, ale także do szpitali wojewódzkich i szpitali powiatowych na Podkarpaciu, w których są oddziały zakaźne oraz do stacji pogotowia ratunkowego w Przemyślu.

Z kolei płyn do dezynfekcji trafi do 41 placówek, które zajmują się opieką długoterminową, czyli do zakładów opiekuńczo-leczniczych i hospicjów oraz do szpitali zakaźnych, zarówno wojewódzkich, jak i powiatowych. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Zakupy to doskonały przykład społecznej odpowiedzialności biznesu, który w obliczu pandemii przekazał pieniądze na zakup środków ochrony osobistej wiedząc, jak bardzo są potrzebne. Walka z koronawirusem wciąż trwa – przypomina marszałek Władysław Ortyl. 

Zakup kombinezonów oraz płynu do dezynfekcji sfinansowano z pieniędzy, które przekazały: Zakłady Chemiczne Siarkopol Tarnobrzeg, Olimp Laboratories, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, PKP PLK, Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury.

Oprac. (jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama