Zdjęcie: Materiały inwestora
Reklama

Jeszcze w tym miesiącu, najpóźniej w lutym, ratusz złoży wniosek o budowę w Rzeszowie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. 

– Dokumentacja inwestycji jest już gotowa. Planujemy w styczniu złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Procedura uzyskiwania pozwolenia trwa 60 dni. Niedługo po tym czasie ogłosimy przetarg na wykonawcę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego – zapowiada Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

PCL ma powstać przy ulicy Wyspiańskiego na bazie obecnego stadionu Resovii. O inwestycji mówi się od wielu lat. Ostatnio stanęła pod znakiem zapytania, gdy się okazało się, że w sąsiedztwie przyszłego PCL mają stanąć wieżowce. Ten plan na razie jest w martwym punkcie, ratusz zapewnia, że budowa Centrum nie jest zagrożona. 

Inwestycja – według pierwotnych założeń – ma kosztować 32 mln zł. Połowę pieniędzy ma dać Ministerstwo Sportu, a po 8 mln zł miasto Rzeszów i urząd marszałkowski. PCL będzie wybudowane do końca 2022 roku pod warunkiem, że uda się w terminie dopiąć wszystkie sprawy związane ze zdobyciem pozwolenia na budowę i wyłonieniem wykonawcy. 

Klucz do sportowego rozwoju miasta

Przy ul. Wyspiańskiego powstanie m.in. kryta 6-torowa bieżnia licząca 330 metrów, bieżnie rozbiegowe czy strefa siłowni i fizjoterapii, a trybuny pomieszczą prawie 10 tysięcy kibiców. Na ogłoszenie przetargu z niecierpliwością czeka m.in. podkarpacki europoseł PiS Tomasz Poręba, który zaangażował się w zdobycie ministerialnego dofinansowania budowy PCL. 

– Jestem przekonany, że ta inwestycja będzie kluczowa dla sportowego rozwoju miasta i że już w niedalekiej przyszłości powstanie w Rzeszowie nowoczesny obiekt lekkoatletyczny – mówi Poręba, zapewniając, że pieniądze Ministerstwa Sportu nie są zagrożone.

– Na inwestycji skorzystają również piłkarze I-ligowej Resovii, którzy będą wreszcie mogli grać na nowoczesnym stadionie. Teraz wszystko w rękach miasta – twierdzi europoseł PiS. Warunkiem budowy PCL było przekazanie przez klub Resovia działek. – Wywiązaliśmy się z postawionych przed nami zadań – zapewnia Aleksander Bentkowski, prezes Resovii.

Deklarację wsparcia budowy Centrum podtrzymuje samorząd podkarpacki. – 8 mln zł uruchomimy, gdy tylko władze miasta wykażą faktyczną gotowość do rozpoczęcia inwestycji. Zależy nam na realizacji tego przedsięwzięcia – twierdzi Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki, choć jeszcze jesienią ub. r. nie było to takie pewne

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: