Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Na trzy miesiące został aresztowany 79-letni Józef G., podejrzany o usiłowanie zabójstwa swojej żony – 73-letniej Bożeny G. 

O aresztowaniu Józefa G. zdecydował w środę Sąd Rejonowy w Rzeszowie, o czym poinformował Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

– Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Nie pamięta całego zdarzenia – przekazał w czwartek prokurator Ciechanowski. 

Józef G. w środę opuścił szpital, od razu zatrzymali go policjanci, G. przewieziono do miejskiej prokuratury rejonowej, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa swojej żony.

– Józef G. nie był dotychczas karany, a za zarzucane przestępstwo grozi mu kara do dożywotniego pozbawienia wolności – dodał Krzysztof Ciechanowski. 

Zaatakował w trakcie snu 

Do całego zdarzenia, jak informowaliśmy, doszło w nocy z 12 na 13 maja w jednym z mieszkań bloku nr 5 przy ul. Żwirki i Wigury na osiedlu Dąbrowskiego w Rzeszowie. 

Józef G., podejrzewając żonę o zdradę, w trakcie snu zaczął jej zadawać ciosy młotkiem w głowę. Kobiecie udało się uciec z mieszkania, schronienie znalazła u sąsiada. 

Bożena G. przeżyła, jej mąż po całym zdarzeniu próbował popełnić samobójstwo. Jak ustalono, nożem zadał sobie co najmniej kilka ran kłutych klatki piersiowej i brzucha.

79-latek także trafił do szpitala. Prokuratorzy czekali na zgodę lekarzy, kiedy będzie można przesłuchać Józefa G. i przedstawić mu zarzuty. Stało się to w środę, gdy opuścił szpital. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama