Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

49-letni mężczyzna oraz 40-letnia kobieta utonęli w niedzielę w nocy podczas kąpieli w zbiorniku wodnym w Kańczudze w powiecie przeworskim.

Do tragedii doszło około godz. 23:00. Troje osób (dwie kobiety i mężczyzna) poszli popływać do zbiornika wodnego na prywatnej posesji.

– 41-letnia obywatelka Ukrainy zauważyła, że jej siostra oraz mężczyzna nie wypłynęli. Kobieta wyciągnęła z wody 40-latkę. Na miejsce wezwano pomoc. Pomimo długiej reanimacji, 40-latce nie udało się przywrócić funkcji życiowych – relacjonuje Renata Jaremko z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku.

Strażacy wraz z nurkiem, którzy przyjechali na miejsce, wyłowili z wody 49-letniego obywatela Ukrainy. Niestety, mężczyzny także nie udało się już uratować. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności tragedii.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Podczas tegorocznego sezonu letniego na Podkarpaciu utonęło już siedem osób.

– Apelujemy do wszystkich wypoczywających osób nad wodą o rozsądek. Nie przeceniajmy własnych sił, korzystajmy z kąpielisk tylko i wyłącznie strzeżonych – mówi Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama