Drogowcy naprawiają nawierzchnię S19 po pożarze bułgarskiej ciężarówki

W czwartek (25 maja) drogowcy naprawiają nawierzchnię drogi ekspresowej S19 w Świlczy pod Rzeszowem. Prace mają się zakończyć do wieczora. 

 

Zdjęcia: GDDKiA Rzeszów 

Frezowanie i układanie nawierzchni jest konieczne po wtorkowym pożarze ciężarówki na S19. Oprócz nawierzchni, zniszczone zostały bariery ochronne oraz siatka zabezpieczająca. Z ruchu został wyłączony jeden pas. Ruch pojazdów odbywa się pasem szybkim (lewym).

W czwartek do naprawy nawierzchni S19 przystąpili drogowcy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

– Jeśli tylko pogoda nie pokrzyżuje nam planów, dzisiaj w godzinach wieczornych prace powinny się zakończyć, a ruch będzie się już odbywał bez utrudnień – poinformowała Joanna Rarus z rzeszowskiego oddziału GDDKiA. 

Apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu robót oraz zwracanie uwagi na oznakowanie. Wtorkowy pożar ciężarówki (w naczepie przewożono 7 motocykli, beczki z olejem i puszki z farbami) doprowadził do wielogodzinnych utrudnień na S19.  

Do pożaru ciężarówki doszło około 300 metrów od zjazdu ze Świlczy w kierunku Boguchwały. Straty wstępnie oszacowano na ok. 500 tys. zł. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama