Zdjęcie: internauta "Pisul Maximus" / Czytelnik Rzeszów News

Około dwie godziny trwała akcja gaszenia pożaru ciężarówki na drodze ekspresowej S19 w Świlczy koło Rzeszowa. Wciąż są utrudnienia w ruchu.

– Trwa dogaszanie pożaru, usuwamy jego skutki – powiedzieli nam po godz. 15:30 rzeszowscy strażacy. Akcja gaśnicza, w której uczestniczyło sześć zastępów straży pożarnej, zakończyła się kilka minut po 16:00. 

Do pożaru ciężarowego volvo doszło we wtorek tuż po godz. 14:00, na S19 – około 300 metrów przed zjazdem ze Świlczy w kierunku Boguchwały. 

Zdjęcie: internauta „Pisul Maximus” / Czytelnik Rzeszów News

– Zapaliła się naczepa TIR-a, w której przewożono materiały łatwopalne, m.in. beczki z olejem i puszki z farbami – mówi podkom. Tomasz Drzał z rzeszowskiej policji. W naczepie były również części zamienne i artykuły spożywcze. 

– Straty wstępnie oszacowano na około 500 tys. złotych – powiedzieli nam wieczorem strażacy. Ciężarówką kierował obywatel Bułgarii. Nic poważnego mu się nie stało.

Pożar naczepy doprowadził do wielogodzinnych utrudnień na S19. Ruch został zablokowany.  Po godz. 21:30 policjanci poinformowali nas, że S19 w miejscu zdarzenia cały czas jest zablokowana, ruchem kierują funkcjonariusze, trwa sprzątanie jezdni.

Ruch na „ekspresówce” powinien być przywrócony ok. 23:00. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama