Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Firma Dronehub, dostarczająca autonomiczne drony, mierzy coraz wyżej. Od lutego warszawskie biuro mieści się w kompleksie Varso Place. Główna siedziba firmy pozostaje w podrzeszowskiej Jasionce.

Warszawskie biuro Dronehub do tej pory mieściło się w biurowcu Royal Wilanów. Teraz firma przeniosła się do prestiżowego kompleksu biurowego Varso Place. Vadym Melnyk, założyciel i prezes Dronehub, twierdzi, że to kolejny krok w rozwoju firmy.

– Zawsze szukamy najbardziej nowatorskich i efektywnych rozwiązań. Jesteśmy w samym centrum polskiego środowiska biznesowego i innowacyjnego – mówi Vadym Melnyk. 

Varso składa się z trzech części, z których jedna – wieża Varso Tower – sięga 310 metrów, co sprawia, że jest najwyższym biurowcem w Unii Europejskiej. Tam swoją siedzibę mają m.in. Bank Gospodarstwa Krajowego oraz sieć NYX Hotels.

Biuro Dronehub wchodzi w skład Cambridge Innovation Center (CIC Warsaw) w budynku Varso 2 i znajduje się obok takich dużych firm jak Box oraz Tidio. Jerzy Brodzikowski, menedżer CIC Warsaw, mówi, że Dronehub jest ich kolejnym wartościowym klientem. 

– Zdając sobie sprawę, że drony odgrywają coraz większą rolę w wielu dziedzinach naszego życia, widzimy ogromną wartość dodaną w obecności Dronehubu w przestrzeni Kampusu Innowacji – ocenia Jerzy Brodzikowski. 

Dotychczas swoje siedziby w Cambridge Innovation Center na całym świecie miało już ponad 6500 firm, m.in. tacy giganci jak Microsoft, IBM czy L’Oréal, a także startupy, np. HubSpot czy Amazon. – To jest ścieżka, którą chcemy podążać – zapowiada Melnyk. 

Główna siedziba Dronehub, w tym część produkcyjna, pozostaje w Parku Naukowo-Technologicznym „Aeropolis” w podrzeszowskiej Jasionce.

Dronehub jest jedynym na świecie producentem stacji umożliwiającej automatyczną wymianę baterii w dronie. Drony, bez udziału człowieka, wykonują misje w trybie 24/7. Rozwiązania Dronehub są przeznaczone do monitoringu, inspekcji i pomiarów w przemyśle i rolnictwie.

Spółka współpracuje z Europejską Agencją Kosmiczną i Europejską Agencją Obrony. Z oprogramowania i sprzętu Dronehub korzysta m.in. PKN Orlen w płockiej rafinerii.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: