Zdjęcie: Pixabay

Urząd Miasta w Rzeszowie prawdopodobnie unieważni drugi przetarg na zakup samochodów elektrycznych. Diler Renault złożył ofertę, która przewyższa możliwości finansowe ratusza. 

Miasto chce kupić dwa służbowe e-samochody. Taki plan ma już od wakacji, ale jest problem z jego realizacją. Do pierwszego przetargu nie zgłosiła się żadna firma. W drugim podejściu znalazł się jeden dostawca, ale jego oferta jest za droga.

Jest nim Auto Spektrum z Krakowa, który zaoferował Rzeszowowi dwa renault kangoo za prawie 353 tys. zł. – Na zakup dwóch elektrycznych samochodów zaplanowaliśmy wydać nie więcej niż 300 tys. zł. Przetarg najprawdopodobniej będzie trzeba powtórzyć – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Do zakupu „elektryków” miasto jest zobowiązane w wyniku przystąpienia do rządowego programu ektromobilności. Do 2025 roku 30 proc. taboru wykorzystywanego przez samorząd musi być elektryczny.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Urząd Miasta obecnie posiada cztery samochody służbowe: 10-letnią KIA carnival, czteroletniego forda mondeo, trzyletniego 7-osobowego seata alhambra. Najnowszym nabytkiem ratusza jest skoda kodiaq, która pojawiła się w magistracie w styczniu br.

Dotychczas ratusz na kupno samochodów wydawał od 113 tys. do 132 tys. zł. Z aut korzystają prezydent, jego zastępcy, dyrektorzy wydziałów oraz pracownicy jednostek organizacyjnych magistratu.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama