Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Urząd Miasta w Rzeszowie prawdopodobnie unieważni drugi przetarg na zakup samochodów elektrycznych. Diler Renault złożył ofertę, która przewyższa możliwości finansowe ratusza. 

Miasto chce kupić dwa służbowe e-samochody. Taki plan ma już od wakacji, ale jest problem z jego realizacją. Do pierwszego przetargu nie zgłosiła się żadna firma. W drugim podejściu znalazł się jeden dostawca, ale jego oferta jest za droga.

Jest nim Auto Spektrum z Krakowa, który zaoferował Rzeszowowi dwa renault kangoo za prawie 353 tys. zł. – Na zakup dwóch elektrycznych samochodów zaplanowaliśmy wydać nie więcej niż 300 tys. zł. Przetarg najprawdopodobniej będzie trzeba powtórzyć – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Do zakupu „elektryków” miasto jest zobowiązane w wyniku przystąpienia do rządowego programu ektromobilności. Do 2025 roku 30 proc. taboru wykorzystywanego przez samorząd musi być elektryczny.

Urząd Miasta obecnie posiada cztery samochody służbowe: 10-letnią KIA carnival, czteroletniego forda mondeo, trzyletniego 7-osobowego seata alhambra. Najnowszym nabytkiem ratusza jest skoda kodiaq, która pojawiła się w magistracie w styczniu br.

Dotychczas ratusz na kupno samochodów wydawał od 113 tys. do 132 tys. zł. Z aut korzystają prezydent, jego zastępcy, dyrektorzy wydziałów oraz pracownicy jednostek organizacyjnych magistratu.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

 1. Stop – stop – stop
  Nie kupowac tego elektrycznego badziewia
  Czytac raport Bloomberga jest dokładna analiza które więcej szkodzi dla środowiska : czy elektryczne czy tradycyjne – jest
  Zrobiona dokladna analiza od produkcji – lata eksploatacji – po utylizacje ;
  Czyli znowu nam kit ładowali co dobre bez dokładnej analizy bo chodzi o kase i tak to wiruje ; O !

 2. No fakt ale tu bedzie problem no bo tak;
  Potrzeba wybudować stajnie – dalej jakąś szope do serwisowania tej bryczki – zgromadzić siano i owies – kolejnego znajomego zatrudnić do obsługi koni – następnego do wywozu gnoju – no i gdzie go utylizować?
  Spalarnia nie działal – ostatecznie można te lipy wzbogacać
  No i potrzebny wykwalfikowany furman – i tu znowu ale – czy tymi końmi bedzie śmigać po Bus- Pasach ?
  No to musi być cala firma z dyrektorem i sekretarką a co jak jeden koń bedzie niedysponowany – to i podmiana i weterynarz
  No nie nie przejdzie
  to już rowery elektryczne ; O ! przejdą
  ,

Comments are closed.