Zdjęcie: Pixabay
Reklama

W poniedziałek zakażenie koronawirusem wykryto u aż 57 osób z Domu Opieki Społecznej przy ul. Sucharskiego w Rzeszowie. W tym u personelu. 

– Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 40 pensjonariuszy i 17 pracowników DPS-u – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Dwoje chorych trafiło do szpitala. Pozostałe osoby zakażone są odizolowane. – Przebywają na jednym piętrze – zapewnia Chłodnicki.

W poniedziałek przeprowadzone mają zostać kolejne testy, m.in. u pracowników, którzy weekend spędzali w domu. – Sanepid wymaga, by przetestować wszystkich – twierdzi rzecznik prezydenta. 

Koronawirus w szkołach

Zakażony koronawirusem jest też uczeń IX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Orzeszkowej w Rzeszowie. – Otrzymaliśmy informację od rodzica tego ucznia, po czym zgłosiliśmy się do sanepidu. Czekamy na wytyczne. Jak na razie, szkoła działa normalnie – słyszymy w sekretariacie.

Przypomnijmy, że zakażenie koronawirusem potwierdzono także u uczniów 2 LO oraz u pracownicy przedszkola nr 24. Hybrydowy system nauczania obowiązuje m.in. w 4 LO i Zespole Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.  

Nie potwierdzają się za to krążące informacje o zakażeniach wśród uczniów I LO w Rzeszowie i Szkoły Podstawowej nr 25. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: