Zdjęcie: Paweł / Czytelnik Rzeszów News

Dobre wieści dla rzeszowskich kierowców. Rogatki na przejeździe kolejowym przy ul. Konopnickiej nie będą już opuszczane na noc. 

Przejazd kolejowy przy ul. Konopnickiej pozwala kierowcom skrócić drogę w kierunku ulicy Marszałkowskiej. Niedawno, bo 1 lipca 2019 roku, zakończył się jego gruntowny remont.  Przebudowa kosztowała 750 tys. zł. Była częścią modernizacji stacji Rzeszów Główny. 

Mimo lepszych warunków kierowcy na przejazd narzekali. Dlaczego? Był otwarty tylko w godz. 6:00-22:00. Niedogodności wynikały z ograniczeń technicznych.

Teraz rogatkami na przejeździe przy ul. Konopnickiej zawiadywać może dyżurny z lokalnego centrum sterowania. Dzięki temu kierowcy mogą się na nim poruszać bez ograniczeń.

– Od 21 stycznia przejazd działa całodobowo. To rezultat zakończenia kolejnego etapu prac przy stacji Rzeszów Główny – mówi Mieczysław Borowiec, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Z udogodnienia cieszy się także ratusz. Prezydent Tadeusz Ferenc kilkukrotnie rozmawiał z władzami PKP PLK o możliwości całodobowego otwarcia przejazdu. 

– Prezydent interweniował na prośbę mieszkańców. Na spotkaniach z nim wielokrotnie poruszali ten problem. Cieszymy się, że problem został rozwiązany – mówi Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama