Zdjęcie: Paweł / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Dobre wieści dla rzeszowskich kierowców. Rogatki na przejeździe kolejowym przy ul. Konopnickiej nie będą już opuszczane na noc. 

Przejazd kolejowy przy ul. Konopnickiej pozwala kierowcom skrócić drogę w kierunku ulicy Marszałkowskiej. Niedawno, bo 1 lipca 2019 roku, zakończył się jego gruntowny remont.  Przebudowa kosztowała 750 tys. zł. Była częścią modernizacji stacji Rzeszów Główny. 

Mimo lepszych warunków kierowcy na przejazd narzekali. Dlaczego? Był otwarty tylko w godz. 6:00-22:00. Niedogodności wynikały z ograniczeń technicznych.

Teraz rogatkami na przejeździe przy ul. Konopnickiej zawiadywać może dyżurny z lokalnego centrum sterowania. Dzięki temu kierowcy mogą się na nim poruszać bez ograniczeń.

– Od 21 stycznia przejazd działa całodobowo. To rezultat zakończenia kolejnego etapu prac przy stacji Rzeszów Główny – mówi Mieczysław Borowiec, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie.

Z udogodnienia cieszy się także ratusz. Prezydent Tadeusz Ferenc kilkukrotnie rozmawiał z władzami PKP PLK o możliwości całodobowego otwarcia przejazdu. 

– Prezydent interweniował na prośbę mieszkańców. Na spotkaniach z nim wielokrotnie poruszali ten problem. Cieszymy się, że problem został rozwiązany – mówi Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: