Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Dwa kolejne przypadki zakażenia koronawirusem wykryto wśród personelu Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie.

Jak poinformowała w czwartek Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, liczba osób zakażonych koronawirusem wśród personelu szpitala przy ulicy Lwowskiej wzrosła z 5 do 7. Pozostałe dwie osoby (mieszkańcy powiatu przeworskiego) z ogniska w KSW nr 2 to osoby z tzw. kontaktu.

Nadal w KSW nr 2 w Rzeszowie wstrzymane są przyjęcia na oddział ginekologiczno-położniczy. – Badania pacjentów i personelu są w toku, 47 osób ze styczności objętych jest kwarantanną – przekazała Dorota Gibała. 

Ponadto, z 9 do 10 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem wśród uczestników wesela, które 1 sierpnia odbyło się w Rzeszowie. Brało w nim udział 92 osoby i dwie osoby z obsługi. Koronawirusa wykryto u 6 osób z Rzeszowa, trzech z powiatu rzeszowskiego i jednej z powiatu jarosławskiego. Wszystkich uczestników wesela objęto kwarantanną. 

– Dochodzenia epidemiologiczne są w toku – dodaje rzecznik Gibała. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Sanepid poinformował jednocześnie, że w szpitalu MSWiA w Rzeszowie przy ulicy Krakowskiej nie ma nowych zakażeń. Dotychczas potwierdzono je u 12 osób: u czterech pacjentów, z czego jeden zmarł, a także u pięciu osób z personelu i trzech osób z tzw. kontaktu. Sanepid przebadał cały personel i pacjentów oddziału chirurgii. 

Poza tym, nowe zakażenie koronawirusem w Rzeszowie ujawniono u osoby, która nie jest powiązana ze wspomnianymi ogniskami w KSW nr 2, szpitalu MSWiA i na weselu. Na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego obecnie kwarantanną objętych jest 926 osób. W czwartek sanepid zamierza przebadać kolejne 43 osoby. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama