Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama
Plany są, ale decyzji, kiedy rozpocznie się budowa nowych żłóbków, brak. Powód? Brakuje pieniędzy. 

Drabinianka i Budziwój, to dwa rzeszowskie osiedla, które stale się rozbudowują. Już mieszka tam dużo rodzin z małymi dziećmi. Dlatego rodzice pytają o żłobki.
 
„Miał być żłobek przy nowej szkole nr 37 na ulicy Kwiatkowskiego, ale cisza na ten temat. Otwarcie planowane było na wrzesień 2023 r. Kolejna placówka miała się otworzyć na ul. Strzelców, i również cisza. Na osiedlu naprawdę brakuje żłobka” – sygnalizuje nam Agnieszka, Czytelniczka Rzeszów News. „Miały pojawić się dwa, a tu nic się nie dzieje”. 
 
Przygotowania do budowy nowego żłobka na Drabiniance już się rozpoczęły. Miasto ma już opracowaną dokumentację. 
 
– To będzie żłobek z sześcioma oddziałami, dla 190 dzieci. Sam budynek będzie miał 1800 metrów kwadratowych, powstanie w sąsiedztwie szkoły podstawowej – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 
 
Z kolei na osiedlu Budziwój ma powstać żłobek i przedszkole. Budynek jeszcze nie został zaprojektowany. Ale założenie jest takie, że w żłobku będzie miejsce dla 178 dzieci, a w przedszkolu 175 miejsc.
 

Takie są plany. Na razie nie wiadomo, kiedy rozpoczną się prace budowlane.

– Trwają przygotowania do projektu przyszłorocznego budżetu miasta. Działamy w trudnych warunkach. Pieniędzy jest mniej, a jednocześnie toczą się inne inwestycje edukacyjne, na które również trzeba znaleźć pieniądze – dodaje Artur Gernand.  

Rozpoczyna się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13 przy ulicy Skrajnej na Staromieściuprzy I LO powstaje hala sportowaa za rok planowane jest otwarcie nowej hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 przy ulicy Towarnickiego.

Projekt przyszłorocznego budżetu miasta powinien być gotowy w połowie listopada.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama