Reklama

Najpierw zaprzeczał, że został zatrzymany przez policję, a potem stwierdził, że to jego sprawa, co robi w wolnym czasie. Policjanci zatrzymali Dariusza Dziadzio, posła PSL, który po pijanemu się awanturował się przed jednym z rzeszowskich lokali.

Dziadzio był dzisiaj (28 września) gościem Polskiego Radia Rzeszów. Na antenie rozgłośni zaprzeczał, że policjanci go zatrzymali. Potem, już poza studiem, powiedział, że to jego sprawa.

„Nie będę komentował tej sytuacji. To jest mój prywatny wolny czas. Nie zostałem zatrzymany przez policję. Nie rozumiem po co państwo robicie w czasie kampanii wyborczej nagonkę na moją osobę. Nie trafiłem do izby wytrzeźwień. Nie jest czas na rozmowy w tym temacie. To jest mój prywatny czas” – powiedział Radiu Rzeszów Dariusz Dziadzio.

Incydent z udziałem posła Dziadzio na Twitterze skomentował Janusz Palikot, lider Twojego Ruchu. „Biedny Jan Bury [przewodniczący PSL na Podkarpaciu – red.]: niszczy go CBA, sztabki złota, lokalny biznes i nawet ksiądz proboszcz! A teraz jeszcze poseł PSL-u! Wszyscy chcą wykończyć Burego! Janek Ci ludzie Cię zrujnują! Oni nie zasługują na Ciebie!” – napisał Palikot.

Dziadzio został zatrzymany wczoraj ok. godz. 3:00 rano przez rzeszowskich policjantów. Wezwano ich do awanturującego się mężczyzny w recepcji hotelu przy galerii Millenium Hall w Rzeszowie. Do funkcjonariuszy podszedł mężczyzna, który utrudniał policjantom interwencję, głośno się zachowywał, jednego z funkcjonariuszy odepchnął.

Policjanci skuli kajdankami mężczyznę, zawieźli do izby wytrzeźwień, gdzie okazało się, że zatrzymanym jest rzeszowski poseł PSL Dariusz Dziadzio, którego chroni immunitet. Funkcjonariusze zrezygnowali z umieszczenia posła w izbie i zawieźli go do domu.

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji oraz zmuszanie go przemocą lub groźbą do zaniechania czynności służbowej grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dariusz Dziadzio ma 40 lat, członkiem PSL jest od kwietnia 2014 r. W październikowych wyborach startuje do Sejmu z trzeciego miejsca ludowców w okręgu rzeszowskim.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama