– Bardzo wielu Polaków głosuje na PiS i PO. Widać z tego, iż chcą mieszkać w slumsach – napisał Ireneusz Dzieszko z Prawicy Podkarpackiej w liście do przewodniczącego klubu PiS Rady Miasta Rzeszowa Marcina Fijołka.

Dzieszko wystosował list do Fijołka po sobotnim (17 stycznia) spotkaniu w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie działaczy i sympatyków PiS z udziałem Andrzeja Dudy, kandydata partii w wyborach na prezydenta RP. Duda podczas swojego wystąpienia mówił m.in., że obecny rząd PO-PSL woli w większym stopniu wspierać wielkie miasta, kosztem mniejszych, na czym traci Podkarpacie.

– To polityka, która prowadzi nas do slumsów, wyludnienia ogromnych obszarów Polski. To jest droga, z której polskie państwo musi zostać jak najszybciej zawrócone. To jest nasze wielkie zadanie – podkreślał Andrzej Duda, stwierdzając, że Podkarpaciu „zabrano ogromne środki zaraz po przejęciu władzy przez PO-PSL”.

Ireneusz Dzieszko z Prawicy Podkarpackiej uważa, że Duda mówiąc, że rząd PO-PSL prowadzi nas do slumsów potwierdza, że „PiS i PO niczym się od siebie nie różnią”. Dzieszko w liście do Marcina Fijołka, przewodniczącego klubu PiS w Radzie Miasta Rzeszowa, przypomniał mu, że „był łaskaw w kampanii samorządowej forsować pomysł, by miasto budowało tanie mieszkania dla młodych”.

„W praktyce takie działania kończą się właśnie budowaniem slumsów. Skoro zdaniem kandydata Dudy chce tego PO, a wcześniej taki program głosił Pan Przewodniczący, po raz kolejny widzimy, że PiS i PO chcą tego samego” – czytamy w liście Dzieszki.

„Faktem pozostaje, że bardzo wielu Polaków głosuje na PiS i PO. Widać z tego, iż chcą mieszkać w slumsach. Pozostaje w tej sytuacji zapytać, kiedy Pan Przewodniczący zrealizuje swoje przedwyborcze obietnice. Minęło już kilka dobrych miesięcy od rozpoczęcia kadencji. Czy budowa tanich mieszkań dla rzeszowskiej młodzieży nabiera już rozpędu?” – pyta Dzieszko w liście do Fijołka.

Dzieszko zastanawia się, czy brak informacji w tej sprawie jest kolejnym przykładem „medialnej blokady na PiS”, czy też Fijołek „nie raczył podjąć żadnych realnych działań”.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama