Reklama

Podkarpaccy policjanci od rana sprawdzają, czy kierowcy jeżdżą z dozwoloną prędkością, czy są trzeźwi, czy zapinają pasy bezpieczeństwa i stosują urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie przekonuje, że głównym celem akcji „Prędkość” jest zapobieganie wypadkom drogowym.

Policjanci są szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków, czyli: nadmierna prędkość a także kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, rozmawianie przez telefon komórkowy bez zestawu głośnomówiącego, przejeżdżanie na czerwonym świetle.

Funkcjonariusze podczas akcji wykorzystują sprzęt pomiarowy m.in. videorejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

KWP w Rzeszowie przypomina, że od 18 maja obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym.

Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian. Od 18 maja do 2 września za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym prawo jazdy straciło już na Podkarpaciu 591 kierowców.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama