Uwaga, kierowcy. Policja prowadzi od rana akcję „Prędkość” na podkarpackich drogach. Nie będzie pobłażliwości dla piratów drogowych.

Funkcjonariusze kontrolują, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy zapinają pasy bezpieczeństwa i czy bezpiecznie przewożą dzieci.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie twierdzi, że głównym celem  akcji „Prędkość” jest zapobieganie wypadkom drogowym i egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie akcji policjanci będą szczególnie wyczuleni na te wykroczenia i przestępstwa drogowe, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policjanci podczas akcji wykorzystują sprzęt pomiarowy m.in. wideorejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Policja przypomina, że od 18 maja br. obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień, to tylko niektóre ze zmian.

Od 18 maja do 16 sierpnia podkarpaccy policjanci, za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, zatrzymali 532 prawa jazdy.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama