Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Moda na ekologię trwa. Dołączają do niej także politycy. W sobotę (20 marca) w południe Marcin Warchoł, kandydat na prezydenta Rzeszowa, na bulwarach będzie rozdawał sadzonki drzew.

Marcin Warchoł, obecnie wiceminister sprawiedliwości, w ubiegły czwartek w centrum Rzeszowa rozdawał ciastka w opakowaniach biodegradowalnych. Teraz przyszła kolej na rozdawanie sadzonek drzew wspólnie z Tadeuszem Ferencem. Były prezydent miasta udzielił Marcinowi Warchołowi poparcia w wyborach. 

W sobotę od 10:00 na placu Wolności Warchoł będzie rozdawał mieszkańcom sadzonki drzew. O 12:00 przeniesie się na bulwary (przy scenie), gdzie akcję będzie kontynuował z Tadeuszem Ferencem i jego żoną – Aleksandrą. Z okazji zbliżającej się wiosny oraz Międzynarodowego Dnia Lasów mieszkańcy otrzymają dęby, świerki, modrzewie, sosny. 

Marcin Warchoł ma też zachęcać rzeszowian do sadzenia drzew na posesjach i balkonach.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Chcę rozwijać Rzeszów, wprowadzać udogodnienia dla mieszkańców, takie jak np. ścieżki dla biegaczy i rowerzystów, ale też edukować i integrować. Akcja sadzenia w Rzeszowie ma właśnie taki charakter. Po pierwsze, w Rzeszowie przybędzie zieleni. Po drugie, będzie okazja do integracji lokalnej społeczności i spotkania ludzi nieobojętnych na przyrodę oraz krzewienia postaw ekologicznych – tłumaczy Marcin Warchoł.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama