Zdjęcie: Materiały Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzeszowie

W Niedzielę Palmową (25 marca) będzie można zobaczyć Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu młodych artystów z Szkoły Podstawowej nr 16 w Rzeszowie i Centrum Sztuki Wokalnej. Dla wszystkich, którzy szukają wyciszenia i skupienia.

Dziś Niedziela Palmowa, która rozpoczyna najważniejszy okres w liturgii chrześcijańskiej – Wielki Tydzień, który kończy się męczeńską śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa.
Aby upamiętnić te wydarzenie młodzi ludzie ze Szkoły Podstawowej nr 16 i Centrum Sztuki Wokalnej już po raz trzeci przygotowali Misterium Męki Pańskiej.

To wyjątkowe wydarzenie z udziałem takich osób jak: Robert Nowak-Twardowski, Magdalena Chwajta, Tomasz Tańcula, Adrian Lew, Jolanta Lew, Wojciech Marut, Krzysztof Socha, Marzena Bylak, czy Kinga Socha będzie można zobaczyć dziś (25 marca) o godz. 18:30 kościele św. Judy Tadeusza (ul. Wita Stwosza 31).

– Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy szukając wyciszenia i skupienia, pragną duchowo przygotować się do Świąt Wielkiej Nocy, a także zobaczyć w fantastycznej aktorskiej oprawie młodzież z sąsiedztwa – zachęcają twórcy Misterium.

Autorem scenariusza i reżyserem misterium jest Dorota Rząsa, dyrektor SP nr 16. Scenografię przygotował ks. Józef Stanowski, proboszcz parafii św. Judy. Wokalistów do występy przygotowała Anna Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Misterium to widowisko o charakterze teatralnym, nazywane też pasją, które traktuje o męce i śmierci Jezusa. Powstało na gruncie dramatu liturgicznego w XII wieku.
Inscenizacją misteriów zajmowały się m.in. specjalne bractwa, jak np. Bractwo Męki Pańskiej, działające od 1380 roku w Paryżu.

W Polsce misteria męki Pańskiej były reprezentowane m.in. przez średniowieczną „Historyję o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim” stworzoną przez Mikołaja z Wilkowiecka. Najbardziej znane misteria odbywają się w hiszpańskiej Sevilli.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama