Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

W ośmiu miastach na Podkarpaciu w środę wieczorem odbędą się „Łańcuchy Światła”. Także w Rzeszowie.

Do udziału w „Łańcuchu Światła” zachęca podkarpacki Komitet Obrony Demokracji i inne środowiska, którym leży na sercu obrona niezależności sądownictwa. To cichy protest przeciwko zmianom w Krajowej Radzie Sądownictwa oraz Sądzie Najwyższym, które chce przeprowadzić rząd PiS.

„Łańcuch Światła” odbędzie się także dzisiaj (19 lipca) w ośmiu podkarpackich miastach przed siedzibami miejscowych sądów. Wszystkie protesty zaplanowano na godz. 21:00. W Rzeszowie odbędzie się przed Sądem Okręgowym przy placu Śreniawitów, tak jak pierwszy w minioną niedzielę

KOD zachęca „wszystkich obywateli, światłych patriotów do obrony niezależnego sądownictwa”. – Nie zgadzamy się na uzależnienie sądów od polityków. W całej Polsce organizujemy akcję palenia świec przed budynkami sądów – poinformował Adrian Krzanowski z podkarpackiego KOD-u.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Łańcuchy Światła” odbędą się także w Przemyślu (Sąd Rejonowy, ul. Mickiewicza), Krośnie (Sąd Okręgowy, ul. Sienkiewicza), Mielcu (Sąd Rejonowy, ul. Kościuszki), Dębicy (Sąd Rejonowy, ul. Słoneczna), Lubaczowie (Sąd Rejonowy, ul. Mickiewicza), Jaśle (Sąd Rejonowy, ul. Armii Krajowej) i Sanoku (Sąd Rejonowy, ul. Kościuszki).

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama