Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News
Reklama

Nowości nie ma. Tak jak i w ubiegłym roku, w Rzeszowie będzie można wypożyczyć rowery elektryczne i skutery. Dostarczy je firma Blinkee.

Wypożyczalnia rowerów i skuterów miejskich wystartuje w Rzeszowie 1 maja. To właśnie wtedy rozpocznie się nowy sezon. 

Firmę, która dostarczy jednoślady, miasto wybrało na takiej samej zasadzie jak poprzednio. – Wysłaliśmy do kilku firm zapytania ofertowe i wybraliśmy najlepszą ofertę – mówi Maciej Chłodnicki z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Będzie 20 rowerów elektrycznych i 50 skuterów. Dostarczy je firma Blinkee, która w Rzeszowie jest od 2018 roku. Wcześniej udostępniała mieszkańcom także hulajnogi, ale od dwóch lat nie ma ich w ofercie miejskiej wypożyczalni. 

– Nie ma takiej potrzeby. W Rzeszowie są trzy firmy, które wypożyczają hulajnogi – tłumaczy Chłodnicki. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Tak jak w poprzednich latach, miejska wypożyczalnia będzie działać do późnej jesieni. Za jej uruchomienie miasto zapłaci w tym roku 130 tys. zł. 

Zasady pozostają bez zmian. Jednoślady będą dostępne 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. 2,50 zł wynosi opłata startowa za uruchomienie skutera, a każda minuta jazdy kosztuje 69 groszy. Za 30 minut jazdy na rowerze trzeba będzie zapłacić 1 zł.

Skuter i rower będzie można też wypożyczyć na cały dzień – za 69 zł. Aby korzystać z wypożyczalni, trzeba mieć w telefonie zainstalowaną aplikację Blinkee.city. Można ją za darmo pobrać z Google Play lub App Store. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama