Zdjęcie: Maciej Gillert / Materiały prasowe

32 najlepszych graczy z całego kraju weźmie udział w Wielkim Finale Pucharu Polskiej Ligi Tenisa, którym odbędzie się w dniach 28-29 marca na kortach Spin w Rzeszowie. To najmocniej obsadzony turniej tenisa ziemnego w historii Podkarpacia.

Polska Liga Tenisa skupia obecnie już blisko 800 zawodników z całego kraju, a także z zagranicy. Głównie amatorów, ale nie tylko, bo w zimowym cykl pod nazwą Puchar PLT 2020 udział wziąć może każdy.

– Zimowy cykl Pucharu PLT miał być z założenia połączeniem świata amatorskiego z zawodniczym. W eliminacjach udział wziąć może każdy, zagrać w większości z rywalami na swoim poziomie, ale też z byłymi zawodnikami. Do wielkiego finału awansuje jednak tylko 32 najlepszych. Nie tylko zawodowców, ale także solidnych amatorów, którzy potrafią naprawdę dobrze grać w tenisa – mówi Przemysław Markocki, jeden z organizatorów.

I właśnie tych 32 tenisistów zobaczymy już końcem marca na kortach Spin w Rzeszowie. To właśnie stolicę województwa podkarpackiego władze PLT wybrały na wielki finał cyklu.

– Korty SPIN to najładniejszy obiekt w południowo-wschodniej Polsce, z twardą i przyjemną do gry nawierzchnią, przemiłą obsługą i profesjonalnym zapleczem. To zdecydowanie jedne z najlepszych kortów na których mieliśmy okazję organizować turnieje. Poza tym, nasza liga zrodziła się właśnie tutaj i cieszymy się, że możemy tak ważne wydarzenie zorganizować w naszym mieście – dodaje Markocki.

Kogo będzie można zobaczyć na kortach w Rzeszowie? Na razie znamy 17 nazwisk, bo eliminacje jeszcze trwają. Awans wywalczyli już jednak m.in.  Grzegorz Panfil (finalista Pucharu Hopmana z 2014 roku w parze z Agnieszką Radwańską), notowany na listach ATP Kamil Gajewski, wielokrotny mistrz Polski amatorów Tomasz Moczek czy też byli zawodnicy: Bogdan Dzudzewicz, Michał Sekuła, Paweł Dzikiewicz i Adrian Sobczak.

W stawce pojawią się też dwaj bardzo mocni gracze z Ukrainy – Pavlo Kulabukhov i Oleksandr Kyrychenko. Wśród finalistów nie zabraknie też reprezentantów Podkarpacia. Do wielkiego finału zakwalifikowali się m.in. rzeszowianie Aleks Majewski i Philippe Olko oraz Antoni Mierzwa z Głogowa Małopolskiego. Pełną listę nazwisko poznamy po 15 marca. Do rozegrania pozostały jeszcze dwa turnieje eliminacyjne – w Toruniu i Warszawie.

Transmisję na żywo z wielkiego finału w Rzeszowie oglądać będzie można na żywo w internecie na kanale YouTube Polskiej Ligi Tenisa. Przez cały czas trwania transmisji prowadzone będzie także studio, w którym będzie można zobaczyć rozmowy z uczestnikami i gośćmi. Uczestnicy finałowych zmagań rywalizować będą o 5000 zł w gotówce i okazały puchar.

Oprac. (ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama