Zdjęcie: Emitel

10 grudnia Emitel zakończył modernizację nadajnika na Suchej Górze. Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej w Rzeszowie znów bezproblemowy.

Pod koniec listopada informowaliśmy, że mieszkańcy Rzeszowa mają utrudniony odbiór do naziemnej telewizji cyfrowej. Powodem niedogodności był remont nadajników na Suchej Górze i w Leżajsku i przełączenie nadawania na system rezerwowy o obniżonym sygnale. 

Po naszej publikacji Emitel zwrócił się do rzeszowian z prośbą o wyrozumiałość. “Modernizacja nadajników jest bardzo złożona” – słyszeliśmy wtedy w zarządzie firmy. 

Mimo to jej przedstawiciele deklarowali, że remont zakończy się do końca roku. – Przy założeniu, że nie będzie wiatru, deszczu, śniegu i mgły – mówiła nam Agnieszka Sobucka, rzecznik prasowy Emitel. 

10 grudnia otrzymaliśmy sygnał, że prace modernizacyjne w Suchej Górze dobiegły końca.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– W czwartek o godz. 5:00 wszystkie emisje programów telewizji cyfrowej (DVB-T) oraz cyfrowego radia (DAB+) z nadajnika na Suchej Górze zostały przełączone na główny system antenowy – przekazuje Sobucka.

– System posiada parametry zapewniające wysoką jakość sygnału multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej i został przygotowany do zmian w nadawaniu, które nastąpią w 2022 roku – zapowiada.

Nadajnik na Suchej Górze emituje programy radiowe i telewizyjne dla około 900 tys. mieszkańców Podkarpacia. – W przypadku problemów technicznych prosimy o skontaktowanie się z naszymi konsultantami pod nr tel.: 12 627 32 80 – przypomina rzecznik Emitel. 

Zdjęcie: Emitel

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama