– To będzie muzyczna uczta – zapowiada Aga Walczak, która wystąpi w niedzielę wieczorem w fosie Zamku Lubomirskich w Rzeszowie.
Występ Agi Walczak będzie jednym z ostatnich koncertów trwającego w Rzeszowie od piątku do niedzieli (21-23 czerwca) Europejskiego Stadionu Kultury 2024. Koncert pochodzącej Łowiec i mieszkającej w Rzeszowie artystki rozpocznie się o godz. 19:00.
Aga Walczak wykonuje muzykę z gatunku rap, soul, R&B, jazz. W 2019 r. wydała pierwszą solową płytę „Biorę to na siebie” za którą otrzymała nagrodę „Werbel 2019” w konkursie Polskiego Radia Rzeszów.
Zanim wydała kolejną płytę „Sztuka myśli”, która miała premierę w Rzeszowskich Piwnicach w 2022 roku, wystąpiła na ponad dziesięciu płytach artystów z Polski i zagranicy. „Sztuka myśli” została nominowana przez portal Popkiller jako klasyczna/trueschoolowa płyta roku.
Również w tym czasie Aga Walczak została nominowana jako osobowość roku w kategorii kultura, wzięła też udział w dużej kampanii reklamowej jako polska raperka. Zagrała kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce.
Bądź na bieżąco.

Branżowe portale piszą o Walczak, że jest jednym z najciekawszych, “czarnych” głosów polskiego rapu, a jej kompozycje są jednymi z najbardziej technicznie złożonych. Jest to niezwykle interesujące połączenie rapu z partiami śpiewanymi.
W 2023 to rok w którym artystka zaczęła pracę nad nową płytą „Ja to jestem”, która powstaje w Studio Kurnik pod okiem DJ BRK, a producentem muzycznym nowej płyty jest Mayor. Premiera płyty ma być w tym roku.
Od 2021 roku artystka gra koncerty w składzie: Mateusz Garbacz – gitara, Nikodem Ziółkowski – piano, Michał Matoga – saksofon, Patryk Murias – gramofony, Patryk Magoń -perkusja, Kamil Kardaś – bass.
(RzN)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.



![Zniknął po zmroku. Strażacy użyli nowoczesnego sprzętu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/poszukiwania-dron-218x150.jpg)

![Seria pożarów w Rzeszowie u progu 2026 roku. Jest ważny apel strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozary-rzeszow-2026-4-218x150.jpg)

![Groźna kolizja. 18-latek wpadł w poślizg i uderzył w rejsowy autobus [ZDJĘCIA] kolizja autobus osobówka](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/OSP-KSRG-Fredropol-zderzenie-busa-z-osobowka-02-218x150.jpg)
![Dramatyczna walka z ogniem. Płonął budynek gospodarczy tuż obok domów [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/Pozar-budynku-gospodarczego-Narol-00-218x150.png)







![Rzeszów podsumowuje rok rekordowych inwestycji. Ponad 800 mln zł na cztery kluczowe zadania [ZDJĘCIA] oczyszczalnia ścieków w Rzeszowie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/MPWiK-Rzeszow-218x150.jpg)

![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)


![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)



















![Rzeszów powitał rok 2026 w rytmie Straussa. Wiedeński szyk i jubileuszowe akcenty [ZDJĘCIA] Ostatnie koncert 2025 r. w Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/filharmonia-podkarpacka-finalowy-koncert-2025-608907261_1322211323274324_8482594592156467875_n-218x150.jpg)






