Zdjęcie: Rzeszowski Dom Kultury

Plenerowe warsztaty rękodzieła, zabawy z animatorami, strefa relaksu i koncerty – to tylko niektóre atrakcje Europejskiego Pikniku Przyjaźni, który odbędzie się w niedzielę (31 lipca) na Lisiej Górze w Rzeszowie.

Organizatorem pikniku jest Rzeszowski Dom Kultury, który 1 lipca wystartował z Letnią  Akademią Przyjaźni z Funduszami Europejskimi. To 35 bezpłatnych wydarzeń na terenie Rzeszowa, które adresowane są do Polaków i Ukraińców. Do tej pory odbył się cykl pokazów „Bajki i Historie Piaskiem Malowane” oraz pierwsze odsłony Wakacyjnej Akademii Smyka oraz Polsko-Ukraińskiej Akademii Artystycznej.

Oficjalnym półmetkiem trwającej akcji będzie Europejski Piknik Przyjaźni – w niedzielę (31 lipca) przy rezerwacie przyrody Lisia Góra. W programie pikniku koncert „Śladami Europy”, spotkanie z wolontariuszami programu Erasmus+ oraz młodzieżowe warsztaty projektowania plakatu „Europejski Poster”. Dodatkowo na uczestników pikniku czekać będą warsztaty kreatywne, gry XXL, animacje, konkursy z nagrodami oraz wiele innych atrakcji.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Integracyjna impreza plenerowa rozpocznie się o godz. 13:00 i potrwa do 18:00.  Szczegółowy program jest na stronie www.rdk.rzeszow.pl. 

(mł)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama