Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Sorry Boys
Reklama

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które rozpoczynają się w sobotę 9 września na rzeszowskim Rynku wystąpi grupa Sorry Boys. Towarzyszyć jej będzie Soul Connection Gospel Group z udziałem kurpiowskiej śpiewaczki Apolonii Nowak.   

Muzyka Sorry Boys określana jest jako mieszaka rocka, popu i alternatywy.  Zespół istnieje od 2006, ma na koncie trzy albumy. Ostatni z nich, „Roma” był nominowany do tegorocznej nagrody Fryderyka w kategorii „album roku alternatywa”. Grupa występowała m.in. na festiwalach Open’er i podczas trasy Męskie Granie. Ich utwory wiele razy gościły na słynnej „Liście Przebojów Programu 3”, piosenka „Zwyczajne cuda” znalazła się nawet w pierwszej dziesiątce.

Podczas sobotniego koncertu Sorry Boys wystąpi wspólnie z dziesięcioosobową orkiestrą Soul Connection Gospel Group oraz kurpiowską śpiewaczką Apolonią Nowak. Koncert, który będzie połączeniem nowoczesnych brzmień z tradycyjnym folklorem rozpocznie się o godzinie 20:00.  

Koncert Sorry Boys poprzedzi występ zespołu The Siblings, który nagrywa covery znanych utworów. Ich najbardziej znanym dziełem jest cover utworu „Ain’t Nobody” piosenkarki Yvette Marie Stevens, znanej pod pseudonimem Chaka Khan. Dziś klip ma już ponad 50 tys. wyświetleń w serwisie YouTube.

The Siblings znane jest z fantastycznych głosów wokalistek oraz bardzo ciepłych
i delikatnych dźwięków instrumentalistów. Razem zespół zapewnia niesamowite doznania muzyczne, które są w stanie poruszyć każdego. Koncert rozpocznie się o 19:30. 

Sobotnie koncerty na Rynku zakończy Urbanski Live w Estrada Caffe w Podziemnej Trasie Turystycznej. Wojtek Urbański to producent muzyczny, kompozytor i sound designer, który porwał rzeszowską publiczność na Festiwalu Przestrzeni Miejskiej.

Urbański jest współtwórcą projektu RYSY, odpowiada za wszystkie kompozycje zespołu. Teraz zajmuje się przede wszystkim swoimi solowymi projektami. Jako producent komponuje ścieżki dźwiękowe do filmów i spektakli teatralnych. Urbański regularnie współpracuje i koncertuje z Wojtkiem Mazolewskim i Justyną Święs.

Na koncercie, który rozpocznie się o 22:00, Urbanski zagra materiał z solowej płyty „Selected Works”, w tym bardzo dobrze przyjęty remiks utworu zepołu Sorry Boys „Wracam”. Po koncercie przewidziany jest DJ set. 

Cała impreza jest częścią większego projektu „Kultura od kuchni”, który rozpocznie tegoroczną edycję Europejskich Dni Dziedzictwa. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

(mo)

PROGRAM „KULTURA OD KUCHNI” W RZESZOWIE – SOBOTA 9 SIERPNIA

1. Estrada Rzeszowska, ul. Jagiellońska 24

– Projekt fotograficzny Macieja Zduna „Porzucone miasto”. „Galeria na płocie” przy budynku Estrady Rzeszowskiej, 9-30 września

– Projekcja filmu „Rzeszowskie Janusze” w ramach Letniego Ogródka Kulturalnego, godz. 20.30

– Debata „Krajobraz dziedzictwa, dziedzictwo krajobrazu”, Podziemna Trasa Turystyczna i Rynek, godz. 14.00 – 16.00

– Społeczne inicjatywy wpływające na krajobraz współczesnego Rzeszowa. Prezentacja projektów powstałych podczas Warsztatlonu w ramach Festiwalu Przestrzeni Miejskiej oraz stopnia ich realizacji, godz. 14:00 – 14.30, Sławomir Nosal – Stacja Rzeszów Dziki, Marlena Pieniążek – Jadłostacja

– Odkrycia archeologiczne na ul. 3 Maja w Rzeszowie. Potencjał turystyczny miejskiego deptaka. Prezentacja i omówienie kolejnych etapów prac remontowych, odwołanie do ikonografii ulicy, próba uporządkowania miejskiej przestrzeni, godz. 14.30 – 15.15, Huber Mącik, Edyta Dawidziak – Miejski Konserwator Zabytków

– Rzeszów we wspomnieniach i na fotografii. Pogawędka o dawnym Rzeszowie i jego przemianach, godz. 15.15 –  16.00, Ilona Kowalska – Fundacja Rzeszowska, Bogdan Szczupaj – Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, Bogusław Kotula. Prowadzenie: Witold Walawender

2. Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, ul. 3 Maja 9

– Przed lokalem Galerii plenerowa wystawa fotografii z negatywów szklanych autorstwa Edwarda Janusza pt. „Jak zmieniały się najstarsze ulice Rzeszowa”, cały wrzesień

3. Teatr „Maska”, ul. Mickiewicza 13

– Maskowy Trakt Lalkowy, godz. 13:00 – 15:15

START ul. 3 Maja (obok Kina Zorza) – rozpoczęcie zabawy, odebranie karty obiegowej
i mapy, ekspozycja archiwalnych zdjęć lalek

I STANOWISKO ul. 3 Maja (obok Pomnika Tadeusza Nalepy) – spotkanie
z marionetkami (Henryk Hryniewicki)

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

II STANOWISKO ul. Kościuszki (obok kościoła Farnego, na tle ceglanego muru) – spotkanie z drewnianymi, rzeźbionymi lalkami (spektakl „Romeo i Julia”)

III STANOWISKO Rynek –  spotkanie z pacynkami („Statek Noego”, Scena dla NajNaja).

IV STANOWISKO parking przy Teatrze Maska – spotkanie z teatrem cieni: spektakl plenerowy Bogdana Michałka o godz. 13:30, 14:00. 14:30, 15:00.

Przy każdym stanowisku ustawiona będzie odpowiednia scenografia i obecny będzie aktor animujący i prezentujący lalkę oraz informujący o zadaniu do wykonania na danym stanowisku.  

4. Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie, ul. Mickiewicza 13

– Wystawa „Dobranockowe melodie”, 5 września – 5 grudnia, godz. 10.00 – 18.00

– Wystawa „Dobranockowe krajobrazy – w świecie marzeń i wspomnień
z dzieciństwa”, 9 września – 3 grudnia, godz. 10.00 – 18.00

– „Animacje od kuchni” –  pokaz warsztatu animatora, możliwość realizacji krótkiej etiudy filmowej przez gości muzeum w technice wycinanki, 9 września, godz. 10.00 – 18.00.

– Pokazy animacji dla dzieci z nowej oferty filmowej Muzeum Dobranocek, 9 września, godz. 10.00 – 18.00

W czasie trwania Europejskich Dni Dziedzictwa oraz wydarzenia Kultura od Kuchni 9-10
i 16-17 września Muzeum Dobranocek będzie czynne w godzinach: 10.00-18.00.

5. Biuro Wystaw Artystycznych, ul. Jana III Sobieskiego 18

– 7 września, godz. 18.00 (bezpłatne zwiedzanie również 9 września, godz. 10.00 – 18.00) Wystawa rzeszowskiego artysty Leszka Kuchniaka obejmująca rysunek, rzeźbę i malarstwo.

6. Rzeszowski Dom Kultury filia Słocina, ul. Paderewskiego 154

– Godz. 11.00 – 15.00 KLUB HISTORYCZNYCH GIER STRATEGICZNYCH – II BITWA O RZESZÓW

Przebieg II Bitwy o Rzeszów odegrać będzie można w postaci gry bitewnej podczas warsztatów za pomocą figurek i pojazdów na specjalnie przygotowanych makietach i pod czujnym okiem instruktora.

7. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, ul. Sokoła 13, 9-17 września. Krajobraz to pamięć – wystawa literacka przygotowana ze zbiorów własnych biblioteki (książki, czasopisma, dokumenty życia społecznego).

8. Oddział dla Dzieci i Młodzieży WiMBP, ul. Słowackiego 11, godz. 11:00

– Pocztówka z Rzeszowa – warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat

– Prace warsztatowe prezentowane będą na wystawie w Minigalerii Sztuki Dziecka i dla Dziecka w Oddziale dla Dzieci Młodzieży w terminie od 9 – 16.09.2017 r.  

9. Filia WiMBP nr 2, ul. Fredry 5, 9-16 września

„Przez stulecia, czyli jak powstawał i kształtował się krajobraz Rzeszowa” – pogadanka na temat dawnego i obecnego wyglądu Rzeszowa. Spotkanie przygotowane dla sześciolatków z Przedszkola Publicznego nr 4 w Rzeszowie.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama