Zdjęcie: Materiały prasowe

Europejskie Forum Rolnicze w Jasionce k. Rzeszowa, które planowano na 20-21 marca br., zostało odwołane.

– W związku z narastającym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce oraz rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego, w trosce o bezpieczeństwo uczestników podjęliśmy decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce k. Rzeszowa – poinformowała w poniedziałek Justyna Klepacz z biura prasowego EFR. 

Jednocześnie poinformowała, że nowy termin wydarzenia zostanie podany po ustaniu zagrożenia epidemią koronawirusa w Polsce.

Europejskie Forum Rolnicze to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży rolno-spożywczej, organizowane co roku w marcu w Jasionce przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Forum to dwa dni dyskusji o wyzwaniach stojących przed polskim oraz europejskim rolnictwem. Wydarzenie co roku gromadzi blisko 3000 uczestników – rolników, producentów rolnych, przedstawi­cieli organizacji branżowych i delegacji zagranicznych oraz firm z sektora rolno-spożywczego.

W 2020 roku w programie była m.in. debata nt. Wspólnej Polityki Rolnej UE z udziałem m.in. Janusza Wojciechowskiego, Komisarza UE ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich oraz Jana Krzysztofa Ardanowskiego, ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

W Polsce dotychczas odnotowano 16 przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej (5) w Raciborzu, trzy we Wrocławiu, po dwa w Ostródzie, Warszawie i Szczecinie, po jednym w Krakowie i Zielonej Górze. 

Na Podkarpaciu nadzorem epidemiologicznym objętych jest aktualnie 275 osób. Wszystkie są zdrowe. W podkarpackich szpitalach przebywa tej chwili 9 osób, u których podejrzewa się wystąpienie koronawirusa. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama