Zdjęcie: Pixabay

Już 275 osób na Podkarpaciu jest objętych 2-tygodniowym nadzorem epidemiologicznym w związku z pojawieniem się w Polsce koronawirusa.

Liczba osób objętych nadzorem w porównaniu do niedzielnego komunikatu sanepidu zwiększyła się o dwie – do 275. – Wszystkie są zdrowe – uspokaja w poniedziałkowym komunikacie Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Zwiększyła się także liczba osób, które przebywają w szpitalach z podejrzeniem występowania u nich koronawirusa SARS CoV 2. Do niedzieli było ich 6, obecnie jest ich 9. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wykonano 63 testy, wszystkie są ujemne.

Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem. W Polsce odnotowano do tej pory 11 takich przypadków. 

Od 24 stycznia br. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny obejmuje na terenie Podkarpacia nadzorem epidemiologicznym osoby, które przebywały w ostatnim czasie w rejonach, gdzie rozprzestrzenia się koronawirus. Wszystkie osoby poddawane były i są weryfikacji pod kątem stanu zdrowia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama