Zdjęcie: Pixabay

Kolejne 1000 maseczek ochronnych dla mieszkańców Podkarpacia kupiła Elżbieta Łukacijewska, europosłanka Platformy Obywatelskiej. 

Kolejna partia maseczek to efekt dużego zainteresowania akcją „Koperty z maskami, nie z wyborczymi kartami”, którą Elżbieta Łukacijewska zainicjowała w ubiegły czwartek. Europosłanka PO zapowiedziała, że mieszkańcom Podkarpacia rozda 1000 maseczek.

Aby je otrzymać, należało się skontaktować telefonicznie, mailowo z biurami poselskimi Łukacijewskiej w Rzeszowie, Sanoku i Tarnobrzegu lub poprzez jej media społecznościowe. Maseczki rozeszły się w ciągu kilku godzin. Chętnych było więcej niż maseczek, dlatego Elżbieta Łukacijewska zapowiedziała, że po Wielkanocy kupi kolejne.

Wiele osób trafiło na tzw. listę rezerwową, europosłanka kupiła kolejną partię maseczek dla tych, którzy mimo zgłoszenia nie otrzymali maseczek.

– Zapotrzebowanie na maseczki przeszło nasze najśmielsze oczekiwania i po paru godzinach musieliśmy zakończyć przyjmowanie zgłoszeń, bo już zapełniała się nam nawet lista tzw. rezerwowa. Dlatego zdecydowałam się dokupić kolejne 1000 maseczek, aby mogło je otrzymać jak najwięcej osób, które się do nas zwróciły i trafiły na „listę rezerwową” – mówi Elżbieta Łukacijewska. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Obecnie maseczki są sukcesywnie wysyłane do osób z naszej listy, a część przekazują moi współpracownicy osobiście. Co istotne, po maseczki zgłosił się nie tylko osoby indywidualne, ale również różne instytucje, działające w zakresie ochrony zdrowia, co pokazuje wielki niedobór tego typu materiałów – dodaje europosłanka PO.

Do tej pory koronawirusa na Podkarpaciu potwierdzono u 234 osób, sanepid odnotował 13 zgonów, wyzdrowiało 31 osób. W całym kraju na COVID-19 zachorowało już 7049 osób, zmarło – według danych Ministerstwa Zdrowia – 251. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama