Zdjęcie: Facebook.com / Daniel Obajtek

– To człowiek, który się nie cofa, który walczy, który wie, czego chce – zachwala Daniela Obajtka Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

Obajtek w poniedziałek (13 maja) zamieścił w swoich mediach społecznościowych dwuminutowe nagranie z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, który zachęcał mieszkańców Podkarpacia, by 9 czerwca podczas eurowyborów głosowali na byłego prezesa Orlenu. 

Obajtek jest liderem podkarpackiej eurolisty PiS. Zdecydował o tym pod koniec kwietnia osobiście sam Kaczyński. Regionalne struktury partii Obajtka na liście nie chciały. Miał ją otwierać dotychczasowy europoseł Bogdan Rzońca. 

Obajtek – niezwykły człowiek

Jarosław Kaczyński w opublikowanym nagraniu mówi, że Daniel Obajtek „to naprawdę niezwykły człowiek”.

„Człowiek ogromnych zasług, zasług dla Polski. Zasług dla Polski, które sprowadzają się przede wszystkim, bo miał i inne zasługi, do stworzenia wielkiego koncernu [Orlenu – przyp. red.]” – mówi na nagraniu prezes PiS. 

Kaczyński stwierdził, że Obajtek „ciężko pracuje, jednocześnie jest niezwykle skuteczny”. „To człowiek, który się nie cofa, który walczy, który wie, czego chce i potrafi swoje plany, które są zawsze planami także dla kraju, realizować” – mówi Kaczyński. 

„To człowiek, który zrobił także bardzo dużo dla Podkarpacia, dla tej ziemi, która w Polsce zapoczątkowała to wszystko, co wiąże się z przemysłem naftowym i gdzie to, co można było uratować, uratował” – stwierdził prezes PiS. 

Obajtka pochwalił za to, że działał „z wielkim zdecydowaniem”, „z pełnym uwzględnieniem interesów regionów, interesów ludzi”. „Naprawdę warto go poprzeć. To będzie bardzo mocny punkt naszej delegacji w Parlamencie Europejskim” – uważa Kaczyński.

Dodał, że Daniel Obajtek „będzie nie tylko sam działał bardzo sprawnie, ale także skłaniał do tego innych”.

„A sprawy, które staną przed Parlamentem Europejskim, przed naszymi reprezentantami w Parlamencie Europejskim w tej zbliżającej się kadencji, są naprawdę najwyższej wagi. I właśnie tacy ludzie są tam bardzo, bardzo potrzebni” – powiedział Jarosław Kaczyński.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Na koniec dodał: „Proszę o głos na Daniela Obajtka!”.

Obajtek podziękował Kaczyńskiemu za wsparcie w eurowyborach. „Jest dla mnie wyjątkowym wyróżnieniem i motorem do dalszych działań podejmowanych na rzecz silnej Polski i silnego Podkarpacia” – napisał w mediach społecznościowych. 

„Panie Prezesie – dziękuję za zaufanie. 9 czerwca dokonajmy dobrego wyboru dla przyszłości kraju” – dodał Daniel Obajtek. 

Obajtek o godności 

Sam Obajtek na razie eurokampanię prowadzi z ukrycia. Podczas niedawnej majówki pojawił się w podrzeszowskiej gminie Dynów, potem udzielił wywiadu dla katolickiego Radia Via. Na antenie rzeszowskiej rozgłośni mówił, że Podkarpacie „to piękny region”. 

Obajtek zapowiedział w Radiu Via, że w PE będzie walczył o „sprawiedliwą transformację energetyczną”, z „szalonym Zielonym Ładem”, o przyciąganie inwestorów w rejon Via Carpathia, budowę biogazowni na Podkarpaciu i promowanie produktów regionalnych. 

Obajtek zapewniał, że wykorzysta swoje doświadczenie w pracy w samorządzie (w latach 2006-2015 był wójtem małopolskiego Pcimia), Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, państwowej spółce Energa, a do lutego br. – w Orlenie. 

„Mam doświadczenie, żeby godnie reprezentować Podkarpacie, godnie reprezentować mieszkańców i walczyć o ich interesy” – mówił na antenie Radia Via Daniel Obajtek. „To ostatni czas, by bardzo mocno zadbać o polskie interesy” – podkreślał. 

Stwierdził, że za czasów jego rządów w Orlenie, państwowy koncern paliwowy wsparł ponad 150 podkarpackich organizacji: strażaków, koła gospodyń wiejskich, szkoły, hospicja i kościoły… Obajtek zapewniał, że na Podkarpaciu spotyka się z samorządowcami.

„Będę promował program PiS. Jestem za byciem w Unii Europejskiej, ale nie możemy mieć kompleksów polskości. Co poniektórzy nasi politycy zachowują się tak, jakby Unia robiła im jakąś łaskę. Nikt nie robi nam łaski” – mówił na antenie katolickiego radia Obajtek. 

„Nie możemy się zgodzić na to, by naszą gospodarkę wykończył Zielony Ład. Nie może być tak, że nie szanuje się naszych zwyczajów, naszej religii, że się wszystko depcze po kolei pod hasłem wolności” – stwierdził Daniel Obajtek.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama