Zdjęcie: Tadeusz Poźniak / Materiały Urzędu Miasta w Rzeszowie

Do 15 kwietnia mogą składać aplikacje osoby zainteresowane płatnymi praktykami w rzeszowskiej fabryce Nestlé. Najlepsi mają szanse na stałą pracę.  

Fabryka Nestlé w Rzeszowie rozpoczęła rekrutację na płatne letnie praktyki. To propozycja dla studentów i absolwentów takich kierunków jak: mechanika i budowa maszyn, mechatronika, energetyka, automatyka i robotyka, technologia chemiczna, biotechnologia, inżynieria produkcji, towaroznawstwo, finanse i rachunkowość.

Każdy uczestnik praktyk, które trwają trzy miesiące, dostanie indywidualny projekt. Autorzy najciekawszych rozwiązań zaprezentują je przed zarządem i dyrektorami działów, którzy będą decydować o zatrudnieniu. 

Na praktyki mogą aplikować studenci po III roku oraz absolwenci na rok po ukończeniu studiów kierunków ekonomicznych oraz studenci IV i V roku oraz absolwenci do dwóch lat po obronie kierunków technicznych. Praktyki letnie w Nestlé trwają od 1 lipca do 30 września. Pełna ich oferta znajduje się na stronie Nestlé. Tam też do 15 kwietnia br. można składać swoje aplikacje.

Istniejąca od 90 lat fabryka Nestlé w Rzeszowie produkuje dania i napoje dla dzieci marki Gerber, Boobo Frut raz Nestlé. Rocznie z linii produkcyjnej rzeszowskiej fabryki  schodzi ponad 100 mln sztuk produktów. Około 34 proc. całej produkcji jest przeznaczonych na eksport m.in. do Rosji, Francji, Szwajcarii, Czech, Finlandii, na Ukrainę, a także Izraela, 

Na początku swojego istnienia zakład zajmował się produkcją słodyczy pod szyldem Fabryki Cukierków „Alima.”  W 1968 roku rozpoczęto produkcję soczków Bobo Frut. Firma „Alima” jako jedna z pierwszych w Polsce została sprywatyzowana. W 1992 roku została przejęta przez Gerber, który następnie dołączył do firmy Nestlé w 2007 roku.

Codziennie w rzeszowskim zakładzie wytwarzanych jest prawie 90 ton produktów dla niemowląt i dzieci.

Obecnie w fabryce pracuje ponad 400 osób. Wśród 330 produktów wytwarzanych w fabryce znajdują się m.in. soki przecierowe Bobo Frut, deserki w tubkach Gerber, obiadki w słoiczkach. W zakładzie Nestlé w Rzeszowie znajduje się jedno z najnowocześniejszych w Polsce i Europie laboratoriów: Centrum Badawczo – Rozwojowe. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama