Reklama

Hala sportowa przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie miała być gotowa w grudniu 2014 r. Ostatnie deklaracje wykonawcy sięgały do początku lutego, a tu trzeba na nią czekać, aż do marca. Prezydent się niecierpliwi.

Hala przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 i przy V Liceum Ogólnokształcącym jest prawie gotowa i prawie oddana do użytkowania. Prawie, bo obecnie prowadzone są pierwsze odbiory. Sanepid i straż pożarna potwierdzili już gotowość hali do użytkowania przez młodych sportowców. Miasto też częściowo odebrało obiekt sportowy.

Przed ostatecznym odbiorem stoją na drodze problemy z zamontowaniem izolacji ciepłociągu i klimatyzacji. – Są drobne nieprawidłowości, ale to już jest kosmetyka. Służby sprawdzają to pod względem zgodności z projektem, a widocznie projekt zakładał inną izolację – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Hala sportowa przy ul. Hetmańskiej będzie jeszcze wyposażona w elektroniczne urządzenia, czyli tablice rejestrujące wyniki rozgrywanych meczów. W ubiegłym tygodniu prezydent Tadeusz Ferenc spotkał się z konsorcjum firm PDEM, P&M i Jamako, które kończą budowę hali po poprzednikach z grupy firm „Lider” z Niebylca.

– Prezydentowi zależy, żeby ta inwestycja wreszcie zaczęła funkcjonować. Wykonawców bardzo naciskał, bo rzeczywiście wisi jakieś fatum nad tą inwestycją, że nie możemy się jej doczekać – mówi Maciej Chłodnicki.

Ostatnie deklaracje wykonawcy, co do ukończenia inwestycji sięgały końca stycznia. Tym razem wykonawca zadeklarował, że do 10 marca powinien wszystko skończyć. I hala powinna być oddana do użytku.

Miasto deklaruje, że będzie naliczać kary, które mogą wynosić nawet kilka tysięcy złotych, ale to zależy od tego, jak wykonawca uzasadni opóźnienia w budowie obiektu. – Być może problem nie leżał po jego stronie – twierdzi Chłodnicki.

Budowa hali przy Hetmańskiej miała być zakończona w grudniu 2014 r. Później ten termin przesunięto na wrzesień 2015 r., następnie na październik, potem na przełom stycznia i lutego 2016 r.

Hala przy Hetmańskiej ma być najnowocześniejszym tego typu obiektem sportowym w Rzeszowie. Na pierwszym piętrze znajdzie się 7 dodatkowych sal, w tym sale lekcyjne i sale fitness, siłownia. Na dole jest część administracyjna i zaplecze sanitarne, a w tym szatnie i prysznice.

W hali są trzy pełnowymiarowe boiska do koszykówki, siatkówki oraz piłki ręcznej. Będą wyposażone w kotary, które umożliwią jednoczesne prowadzenie zajęć w różnych oddziałach szkolnych. Na zewnątrz obiektu będą dwa wielofunkcyjne boiska oraz 100-metrowa bieżnia lekkoatletyczna.

Budowa hali, która ma powierzchnię ponad 2 tys. m kw., kosztowała 7,5 mln zł. Obiekt ma widownię na 350 osób.

SABINA LEWICKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. Zgadza się, Halę od samego początku buduje ta sama Firma, tylko pod różnymi nazwami. Ciekawe komu zapłacili że jeszcze im tej budowy jeszcze nie odebrali…

  2. „Hala sportowa przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie miała być gotowa w grudniu 2014 r. ” nie przypadkiem w Grudniu 2015 roku?

Comments are closed.