Hala sportowa przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie miała być gotowa w grudniu 2014 r. Ostatnie deklaracje wykonawcy sięgały do początku lutego, a tu trzeba na nią czekać, aż do marca. Prezydent się niecierpliwi.

Hala przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 i przy V Liceum Ogólnokształcącym jest prawie gotowa i prawie oddana do użytkowania. Prawie, bo obecnie prowadzone są pierwsze odbiory. Sanepid i straż pożarna potwierdzili już gotowość hali do użytkowania przez młodych sportowców. Miasto też częściowo odebrało obiekt sportowy.

Przed ostatecznym odbiorem stoją na drodze problemy z zamontowaniem izolacji ciepłociągu i klimatyzacji. – Są drobne nieprawidłowości, ale to już jest kosmetyka. Służby sprawdzają to pod względem zgodności z projektem, a widocznie projekt zakładał inną izolację – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Hala sportowa przy ul. Hetmańskiej będzie jeszcze wyposażona w elektroniczne urządzenia, czyli tablice rejestrujące wyniki rozgrywanych meczów. W ubiegłym tygodniu prezydent Tadeusz Ferenc spotkał się z konsorcjum firm PDEM, P&M i Jamako, które kończą budowę hali po poprzednikach z grupy firm „Lider” z Niebylca.

– Prezydentowi zależy, żeby ta inwestycja wreszcie zaczęła funkcjonować. Wykonawców bardzo naciskał, bo rzeczywiście wisi jakieś fatum nad tą inwestycją, że nie możemy się jej doczekać – mówi Maciej Chłodnicki.

Ostatnie deklaracje wykonawcy, co do ukończenia inwestycji sięgały końca stycznia. Tym razem wykonawca zadeklarował, że do 10 marca powinien wszystko skończyć. I hala powinna być oddana do użytku.

Miasto deklaruje, że będzie naliczać kary, które mogą wynosić nawet kilka tysięcy złotych, ale to zależy od tego, jak wykonawca uzasadni opóźnienia w budowie obiektu. – Być może problem nie leżał po jego stronie – twierdzi Chłodnicki.

Budowa hali przy Hetmańskiej miała być zakończona w grudniu 2014 r. Później ten termin przesunięto na wrzesień 2015 r., następnie na październik, potem na przełom stycznia i lutego 2016 r.

Hala przy Hetmańskiej ma być najnowocześniejszym tego typu obiektem sportowym w Rzeszowie. Na pierwszym piętrze znajdzie się 7 dodatkowych sal, w tym sale lekcyjne i sale fitness, siłownia. Na dole jest część administracyjna i zaplecze sanitarne, a w tym szatnie i prysznice.

W hali są trzy pełnowymiarowe boiska do koszykówki, siatkówki oraz piłki ręcznej. Będą wyposażone w kotary, które umożliwią jednoczesne prowadzenie zajęć w różnych oddziałach szkolnych. Na zewnątrz obiektu będą dwa wielofunkcyjne boiska oraz 100-metrowa bieżnia lekkoatletyczna.

Budowa hali, która ma powierzchnię ponad 2 tys. m kw., kosztowała 7,5 mln zł. Obiekt ma widownię na 350 osób.

SABINA LEWICKA

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama