Zdjęcie: materiały Rzeszowskich Piwnic
Reklama

Estrada Rzeszowska przygotowała szereg atrakcji podczas ferii zimowych. Będą filmy, warsztaty, spektakle, spacery, pokaz makijażu dziennego. 

Ferie zimowe potrwają od 29 stycznia do 9 lutego. W Rzeszowskich Piwnicach od wtorku do piątku, o 11:00, będą serwowane filmy dla najmłodszych. Darmowe wejściówki trzeba pobrać ze strony rzeszowskiepiwnice.pl.

Zabawa w scenografa 

2 lutego w Rzeszowskich Piwnicach, w godzinach 16:00-18:00, zaplanowano warsztaty scenograficzne „Zimowe opowieści”. Mogą wziąć w nich udział dzieci w wieku 7-14 lat. Udział w warsztatach jest płatny – 20 zł od osoby. Bilety można kupować online – rzeszowskiepiwnice.pl – lub w kasie Rzeszowskich Piwnic. 

Uczestnicy zajęć będą się bawić w zawód scenografa, dowiedzą się czym charakteryzuje się ta praca, na co warto zwracać uwagę w kompozycji na teatralnej scenie. Następnie uczestnicy stworzą własną makietę teatralną. Użyją różnych materiałów, inspiracją mogą być zdjęcia. Prace będzie można zabrać do domu.

Warsztaty poprowadzi Marta Ożóg, kierownik pracowni plastycznej w Teatrze Maska.

Przenieś się w świat baśni

Marta Ożóg poprowadzi także warsztaty tworzenia kolażu „Baśń, w której chciałabym się znaleźć” – 9 lutego w Rzeszowskich Piwnicach, od 16:00 do 18:00, także dzieci w wieku 7-14 lat. Wstęp na warsztaty jest płatny – 20 zł od osoby. Bilety do kupienia na stronie rzeszowskiepiwnice.pl lub w kasie Rzeszowskich Piwnic. 

Na tych warsztatach będą tworzone ilustracje w technice kolażu, która pozwala na stworzenie abstrakcyjnych stworów i przestrzeni. Jest techniką precyzyjną i dającą bardzo duże możliwości. Uczestnicy zajęć dostaną wiele propozycji w postaci wydruków, rożnych materiałów i faktur. Prace będzie można zabrać do domu.

– Lubimy marzyć, czytać literaturę fantasy lub piękne baśnie. A może chcemy opowiedzieć o marzeniach sennych? Pozwólmy sobie poprzez stworzenie ilustracji przenieść się w świat naszej wyobraźni – zachęcają organizatorzy. 

Spektakl „Gburek”

W Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się także rodzinny spektakl „Gburek” w reżyserii Henryka Hryniewieckiego, w wykonaniu Teatru Nemno – 3 lutego, o godz. 17:00. Spektakl jest dla widzów od 4 lat. Bilet normalny kosztuje 20 zł, ulgowy – 15 zł, do kupienia na stronie rzeszowskiepiwnice.pl lub w kasie Rzeszowskich Piwnic.

Gburek to opowieść o niegrzecznym chłopcu, który nie zna dobrych manier. Gdy jego zachowanie staje się już nie do zniesienia mama postanawia wysłać go profesora Moraua – specjalisty od dżentelmenerii. Czy profesorowi uda się nauczyć Gburka dobrych manier? Kogo jeszcze spotka na swojej drodze? Dowiecie się o tym podczas przedstawienia.

Zimowy spacer miejski 

Z kolei 4 lutego, o godz. 12:00, odbędzie się zimowy spacer miejski z przewodnikiem. Bezpłatny spacer potrwa 45 minut, zbiórka przy studni miejskiej na rzeszowskim Rynku.

Będzie to krótka przebieżka doskonale znanymi przez wszystkich rewirami ścisłego centrum miasta, poczynając od studni na Rynku, przez jedną z najstarszych miejskich ulic Kościuszki, pod najstarszy istniejący zabytek Rzeszowa – kościół farny – a następnie przez legendarny deptak, czyli Paniagę, żeby zboczyć w jedną z ulic i przedostać się na Słowackiego, by z kolei tam za jej pośrednictwem udać się po raz kolejny tuż pod ratusz.

Podczas spaceru dowiecie się o historii tych miejsc, o niektórych budynkach i tajemnicach z nimi związanymi, o ludziach je zamieszkujących, a także o tym jak lokalizacje te zmieniały się na przestrzeni lat. Co istotne, wędrówka okraszona zostanie o komentarz, w których główną rolę będą odgrywały ciekawostki o jakich nie dowiecie się nawet w szkołach.

Spacer jest przede wszystkim dla najmłodszych, którzy są żywo zainteresowani rzeszowską historią i ciekawostkami. To doskonały pretekst, by wziąć mamę, tatę, babcię, dziadka, kuzynkę lub kuzyna na wyjątkową przechadzkę znanymi ulicami i zakątkami Rzeszowa z przewodnikiem, który na co dzień opowiada turystom o dziejach miasta w Rzeszowskich Piwnicach. 

W przypadku złych warunków atmosferycznych spacer zostanie odwołany lub przeniesiony na inny termin.

Szybka lekcja makijażu

Atrakcji nie zabraknie także w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury, który działa przy Estradzie Rzeszowskiej. 5 lutego, od godz. 14:00 do 16:00, Jagoda Błazik poprowadzi pokaz makijażu dziennego. 

Interesujesz się makijażem? A może potrzebujesz szybkiej lekcji makijażu dziennego? W RIK-u odbędzie się pokaz, który pozwoli ci na zdobycie przydatnej wiedzy, doszlifowane własnych umiejętności, a zarazem na poznanie wielu trików makijażowych. Może chcesz się dowiedzieć jakie kosmetyki są dla ciebie odpowiednie? Ten temat też zostanie poruszony, 

W pokazie makijażu dziennego mogą wziąć udział osoby w wieku od 13 do 18 lat.

Stwórz własne naklejki 

29 stycznia w RIK-u, od godz. 13:00 do 15:00, odbędą się warsztaty tworzenia własnych naklejek, które poprowadzi Magda Radzimowske. Dzieci będą tworzyć unikatowe naklejki z własnych rysunków. Uczestnicy rozwiną swoje umiejętności artystyczne, korzystając z różnorodnych technik rysowania i kolorowania.

To nie tylko okazja do wyrażenia kreatywności, ale również świetna zabawa w gronie rówieśników. Na zakończenie warsztatów każde dziecko wróci do domu z własnoręcznie stworzonymi naklejkami, gotowymi do ozdabiania ulubionych przedmiotów.

Rzeszów na planszy

Z kolei 2 lutego w RIK-u, od godz. 14:00 do 17:00, odbędzie się spotkanie planszówkowe dla dzieci. Specjalnie dla nich organizatorzy przygotują gry adekwatne do ich wieku, jednocześnie zapewniając ich różnorodność.

Warsztaty z dźwięku 

6 lutego zaś Jacek Młodochowski, od godz. 13:00 do 16:00, w Estrada Studio poprowadzi warsztaty z realizacji dźwięku dla początkujących. Spotkanie obejmie zagadnienia dotyczące produkcji nagrania muzycznego: preprodukcji, rejestracji dźwięku, mixu, masteringu i publikacji w internecie. 

Warsztaty z linorytu

Te w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury odbędą się 1 lutego, od godz. 13:00 do 16:00. Warsztaty z linorytu poprowadzi Studenckie Koło Naukowo – Artystyczne „Grafo”. Będą się składać się z dwóch części – merytorycznej i praktycznej, która polega na wykonaniu bawełnianej ekotorby na zakupy z grafiką.

Na wszystkie warsztaty w RIK-u obowiązują zapisy, adres: kontakt@inkubutorkultury.eu, więcej informacji znajdziecie też na stronie: inkubatorkultury.eu. 

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama