Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Zgodnie z sugestiami, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek unieważnił konkurs na zagospodarowanie prawego brzegu Wisłoka. Nowy ma objąć szerszą przestrzeń.

Konkurs ogłosił 13 maja pełniący wtedy obowiązki prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak. Działo się to w trakcie trwającej kampanii wyborczej, zdominowanej na wiele tygodni przez ochronę terenów zielonych. 

Architekci mieli ratuszowi przedstawić wizję zagospodarowania 10-hektarowego terenu (obszar o długości ok. 1 km i szerokości blisko 100 m) po prawej stronie Wisłoka: od mostu Karpackiego (zapory) do mostu Zamkowego.

– Wierzę, że konkurs przyniesie ciekawe propozycje i będzie inspiracją, punktem wyjścia do dalszych działań w kwestii stworzenia w tym miejscu jak najlepszej publicznej strefy wypoczynku i rekreacji – mówił w maju Marek Bajdak. 

Ratusz planował nagrodzić trzy najlepsze prace. Nagrodą główną było 30 tys. zł, autor drugiego projektu otrzymałby 16 tys. zł, a trzeciego – 8 tys. zł. Miasto czekało na zgłoszenia prac do 25 czerwca. 

Jak mówił w tamtym tygodniu Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, do konkursu złożono 12 prac. Fijołek zasugerował, że konkurs prawdopodobnie unieważni, bo będzie chciał go rozszerzyć. W czwartek zapadła decyzja, że konkurs w obecnej formule trafi do kosza. 

– Zrobiłem to tylko po to, aby zorganizować kolejny konkurs, który swoim zasięgiem obejmie o wiele większy teren, bo także ten znajdujący się na lewym brzegu rzeki – mówi Konrad Fijołek, cytowany przez oficjalny facebookowy profil Urzędu Miasta Rzeszowa. 

Założenia nowego konkursu są już przygotowywane, podobnie jak wcześniej, przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama