Z okazji Dnia Dziecka Filharmonia Podkarpacka proponuje swoim najmłodszym widzom spektakl muzyczny „Opera w baśni – baśń w operze”. Spektakl w reżyserii Macieja Gąsiorka i Katarzyny Laskowskiej odbędzie siew sali kameralnej o godzinie 15.

To spektakl muzyczny pełen baśniowych postaci, takich jak: Rusałka, Don Kichot, Kopciuszek, czy Jaś i Małgosia. Porusza emocje i wyobraźnię dziecka, dzięki barwnym, przepięknym kostiumom, przygotowanym przez Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Kostiumograficznego oraz baśniowej scenografii. Jednocześnie w sferze muzycznej może zachwycić najbardziej wybrednych melomanów, dzięki artystom, prezentujących najwyższy poziom i kunszt wokalny i aktorski.

Podczas spektaklu usłyszymy kompozycje m.in.: Rossiniego, Humperdincka, Mozarta, Różyckiego i innych, które w całość zamknie, w interakcji z publicznością, aktor Teatru Rampa w Warszawie. Wprowadzi On widownię w świat piękna muzyki, opowie o niezwykłej nutce, a także o pewnym zaginionym kluczyku…

Wspaniałe kostiumy wykonane przez Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Kostiumograficznego: Dianę Walczak, Rafała Zielińskiego, Justynę Chruślicką, pozostałe: Joannę Misztela, Elżbietę Tolak, Katarzynę Laskowską. Scenografia, interakcja z publicznością, oraz charakter edukacyjny to główne zalety tego spektaklu.

Maciej Gąsiorek i Katarzyna Laskowska – reżyseria
Maciej Gąsiorek – scenariusz
Elżbieta Tolak – scenografia

Katarzyna Laskowska – sopran
Bogumiła Dziel – Wawrowska – sopran
Maciej Gąsiorek – aktor
Robert Szpręgiel – baryton

Cena biletu – 15 zł

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama