Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu kadr z filmu "Będzie lepiej"

Noc filmowa w ostatni dzień 2023 roku w rzeszowskiej Zorzy rozpocznie się o godzinie 20:00. Przed wami trzy filmy.

Zorza jest kolejnym rzeszowskim kinem, w którym możecie spędzić sylwestrową noc. Wcześniej pisaliśmy o propozycjach Kina za Rogiem Café i Heliosa

Sylwester w Zorzy zacznie się o godz. 20:00 przedpremierowym pokazem filmu „Kos”. Następnie o 22:15 kino zagra rewelacyjną francuską komedię „Będzie lepiej”, a po północy, około 00:20 kontynuację kultowej polskiej komedii sensacyjnej – „Fuks 2”. 

O północy wszyscy uczestnicy filmowej nocy w Zorza wspólnie przywitają Nowy Rok lampką szampana oraz drobnym poczęstunkiem. Bilety na pojedyncze seanse kosztują 30 zł, karnet na wszystkie trzy filmy – 80 zł (do kupienia tylko w kasie Zorzy)

Opisy filmów:

20:00 Przedpremiera: Kos

Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko (Jacek Braciak), który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo (Jason Mitchell). Tropem Kościuszki wraz z listem gończym podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin (Robert Więckiewicz), który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię. W tym samym czasie młody chłop, Ignac (Bartosz Bielenia), szlachecki bękart, marzy o nadaniu herbu i majątku przez swojego nieprawego rodzica, Duchnowskiego (Andrzej Seweryn), który tuż przed śmiercią uwzględnia go w testamencie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

22:15 Przedpremiera: Będzie lepiej

Olivier Nakache i Éric Toledano, twórcy przebojowych francuskich „Nietykalnych”, powracają z komedią o dwóch takich, co żyli ponad stan i zadłużyli się po uszy. Zwabieni perspektywą darmowej wyżerki Albert i Bruno wbijają na spotkanie aktywistów klimatycznych, gdzie poznają bezkompromisową Cactus. To dzięki niej zrozumieją, że wszystko, co w życiu najważniejsze, jest także za darmo.

00:20 Przedpremiera: Fuks 2

Maciek jest bystrym i ogarniętym dwudziestolatkiem, choć pieniądze i samochód na randkę musi pożyczyć od taty. Jego ojciec w dniu osiemnastych urodzin odpalił ładunek wybuchowy, ukradł samochód, przyczynił się do rozbicia dwóch policyjnych radiowozów i „stuknął na grubą kasę” szemranego biznesmena. Jednocześnie zdobył serce pięknej kobiety. Poprzeczkę zawiesił zatem wysoko, a już niedługo okaże się, czy syn odziedziczył po nim brawurowy charakter i skłonność do niebezpiecznych intryg. Wszystko to stanie się za sprawą randki, która połączy go z dwiema nieprzewidywalnymi kobietami i wciągnie w grę, której stawką jest wielka kasa i jeszcze większa miłość.

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama