Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Jakiej branży nie rujnuje pandemia koronawirusa? AGD. Dowód? Firma BSH przyjmie nowych pracowników do fabryki w Głogowie Młp. pod Rzeszowem. 

Pandemia koronawirusa tylko na chwilę zachwiała fabrykami niemieckiego koncernu BSH. W marcu musiał on wstrzymać produkcję na trzy tygodnie we wszystkich zakładach w Europie, Turcji i Ameryce Północnej. Produkcję zawieszono m.in. w Głogowie Młp. (dawnej Rogoźnicy), gdzie powstają m.in. odkurzacze marki Bosch oraz ekspresy do kawy Tassimo.

BSH, który jest liderem wśród producentów AGD, wykazuje dużą odporność na kryzys i notuje wzrost sprzedaży i zatrudnienia. Generalnie branża AGD, pomimo trudnego czasu, radzi sobie bardzo dobrze. BSH w Polsce ma sześć fabryk: w Głogowie Młp., dwie we Wrocławiu i trzy w Łodzi. 

W początkowym etapie pandemii koronawirusa Polacy zostali zamknięci w czterech ścianach. Polacy masowo ruszyli na duże zakupy, również urządzeń gospodarstwa domowego. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się piekarniki, płyty indukcyjne, roboty kuchenne, blendery i miksery ręczne. Ten trend jest wyraźnie widoczny w całej Europie.

– Polacy już wcześniej lubili gotować, a teraz robią to jeszcze chętniej. Z powodu koronawirusa na popularności straciły kawiarnie, a rozwija się trend picia kawy w domu. Konsumenci zamiast kawy na tzw. „mieście”, chętniej decydują się na zakup ekspresów do kawy – twierdzą eksperci związani z branżą AGD. 

Wysokie zapotrzebowanie rynku na AGD przekłada się na wzrost zatrudnienia w tej branży. W gronie firm, które poszukują osób do pracy jest wspomniany BSH, producent znanych artykułów gospodarstwa domowego marek Bosch i Siemens. Firma poszukuje ludzi do pracy w swoich 6 fabrykach w Polsce – w produkcji, logistyce i transporcie wewnętrznym.

Nowych pracowników BSH poszukuje też do fabryki w Głogowie Młp. – Obecnie jesteśmy w szczycie sezonowego wzrostu produkcji, dlatego pomimo zatrudnienia już w sumie 800 pracowników tymczasowych w fabrykach w całej Polsce, nadal prowadzimy rekrutacje w zakładach w Łodzi i w Głogowie Młp. – mówi Andrzej Maślak z firmy BSH. 

W rzeszowskim oddziale BSH szuka pracowników o wykształceniu i doświadczeniu technicznym, inżynierów oraz osób do pracy w magazynie z uprawnieniami UDT. W obecnych rekrutacjach BSH wspierają agencje pracy tymczasowej i to właśnie z nimi podpiszą pierwszą umowę potencjalni pracownicy. 

– Zakład w Głogowie Młp. oferuje świetnie zorganizowane stanowiska pracy, dogodne połączenie komunikacyjne, znakomicie wyposażone kąciki socjalne, kantynę na terenie zakładu oraz przyjazną atmosferę pracy – zapewnia Andrzej Maślak.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: