Zdjęcie: materiały prasowe

EME Aero, jeden największych i najnowocześniejszych na świecie centrów serwisowania silników lotniczych, w podrzeszowskiej Jasionce w 2023 roku przyjmie do pracy ponad 200 osób. 

EME Aero to spółka, którą w połowie marca 2018 roku założyli niemieccy giganci branży lotniczej – Lufthansa Technik i MTU Aero Engines. W pobliżu lotniska w Jasionce na 16-hektarowej działce w 1,5 roku powstał potężny zakład, zajmujący się serwisowaniem silników do samolotów pasażerskich m.in. Airbus 320neo oraz Bombadier C. 

Centrum serwisowe EME Aero otwarto w grudniu 2019 roku. Obecnie zatrudnia 700 pracowników.Chcemy wykorzystać jubileusz jako okazję do podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, przy których wsparciu powstawał i rozwijał się nasz zakład – podkreśla Ulf Reinmöller, dyrektor zarządzający ds. biznesu w EME Aero.

EME Aero jest obecnie jednym z największych i najnowocześniejszych zakładów serwisujących silniki lotnicze Pratt& Whitney. Jak w poniedziałek poinformowali przedstawiciele firmy, EME Aero jest gotowe do serwisowania wszystkich zaplanowanych trzech typów silników. Od 2026 roku zamierza rocznie serwisować 450 silników.

W marcu br. zrealizowaliśmy setny serwis. Dziś, blisko 200 silników przeszło u nas naprawy, przeglądy i testy – mówi Robert Maślach, dyrektor zarządzający ds. operacyjnych.

W tym roku EME Aero zatrudniło ponad 200 osób, kolejne 200 przyjmie w 2023 r. Poszukujemy zarówno specjalistów, jak i poszukujących pierwszej pracy absolwentów – wyjaśnia Aleksandra Szafraniec, dyrektor ds. personalnych i komunikacji. W tym roku pracownicy mogli skorzystać z 600 szkoleń technicznych, językowych oraz miękkich.

EME Aero we współpracy z Zespołem Szkół nr 2 w Łańcucie EME Aero uruchomiło klasy patronackie o profilu technik mechanik lotniczy. Współpracuje także ze szkołami średnimi  i wyższymi technicznymi, m.in. Politechniką Rzeszowską i Zespołem Szkół Mechanicznych w Rzeszowie, dla których organizuje praktyki oraz płatne staże.

Docelowo w EME Aero ma pracować ponad 1000 osób. Centrum serwisowe znajduje się około 500 metrów od lotniska naprzeciwko fabryki firmy Panattoni. 

Zdjęcie: materiały prasowe

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama