Jedna z najszybciej rozwijających się firm w Europie według tegorocznego rankingu przygotowanego przez Financial Times i kilkukrotny zdobywca Gazeli Biznesu wraca do korzeni. VirtusLab już od ponad roku działa na rynku podkarpackim, a dynamiczny rozwój zdeterminował zapotrzebowanie firmy na nową siedzibę i pracowników. W samym Rzeszowie poszukiwanych jest ponad 40 specjalistów IT, którzy będą tworzyć jeden z najmocniejszych zespołów specjalizujących się w Java w strukturze firmy.

 

Ponad 10 lat doświadczenia 

VirtusLab od ponad 10 lat świadczy szerokie spektrum usług IT, zaczynając jako niewielkie przedsiębiorstwo specjalizujące się w języku programowania Scala. Dziś, dzięki przełomowym technologiom, pasji, wiedzy biznesowej i technicznej, firma pomaga topowym klientom spełnić ich największe wyzwania. Wśród nich można wymienić największego lidera branży retail w Wielkiej Brytanii, wiodące firmy z sektora automotive, czy renomowany światowy bank inwestycyjny.

– Cały czas rozwijamy się w Krakowie, ale Rzeszów to dla nas bardzo ważna lokalizacja. Dla mnie to powrót do korzeni, bo to moje rodzinne miasto. Chcemy i dążymy do tego, aby VirtusLab stał się najlepszą firmą, która daje możliwość rozwoju i pracę w ciekawych projektach dla Software Engineerów w tym regionie – mówi Rafał Pokrywka, CEO.

W portfolio VirtusLab możemy znaleźć projekty z zakresu reactive systems, data science & data engineering, front-end development, czy rozwiązania cloud-native. Szerokie spektrum i prężny rozwój sprawiły, że obecnie firma liczy ponad 250 specjalistów pracujących w pięciu międzynarodowych oddziałach: w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii (od czasu pandemii całkowicie zdalnie).

Choć główna siedziba mieści się w Krakowie, VirtusLab mocno inwestuje we wszystkie swoje oddziały. Nowe biuro w Rzeszowie jest doskonale zlokalizowane, mieści się przy alei Tadeusza Rejtana w prestiżowym Karowa Office i jest trzecią polską siedzibą, po stolicy Małopolski i Kielcach. 

Zaangażowani w społeczność

Od lat firma angażuje się również w rozwój i budowanie lokalnych społeczności IT, także w Rzeszowie, organizując tu RJUG, czyli Rzeszów Java User Group, w kapitułę którego w skład wchodzą liderzy zespołu Java, i który z powodzeniem przyciąga miłośników technologii JVMowych oraz Data Science Rzeszów skupiających fascynatów Data. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Efektywna wymiana wiedzy to jedna z głównych zasad, którą kieruje się VirtusLab. Prócz wsparcia inicjatyw lokalnych, firma tworzy także własną platformę internetową – Sphere.it – organizującą konferencje technologiczne oraz dzielącą się najlepszymi treściami IT. Wewnętrznie dba o rozwój swoich pracowników organizując kursy, warsztaty, prezentacje w ramach swojej własnej jednostki szkoleniowej Virtusity. 

Eksperci od Java i nie tylko

VirtusLab realizuje projekty w kilku technologiach m.in. Java, Scala, Kotlin, JS/TypeScript, Python, wiedząc, że różne problemy wymagają różnorodnych rozwiązań. Lata doświadczenia pozwoliły firmie wyspecjalizować się w kilku obszarach, między innymi w tworzeniu reaktywnych architektur w Javie, Kotlinie czy Scali, streamingu opartego na Kafce oraz dev toolingu. VirtusLab na codzień współpracuje z Martinem Oderskym, a także oficjalnie świadczy komercyjne wsparcie dla najnowszej Scala 3. Dodatkowo, intensywnie współtworzy scalowe narzędzia open source, które usprawniają pracę programistów, takie jak kompilator Scala, Dotty, czy Metals.

Zespół to podstawa 

Za sukcesem VirtusLab stoją jego pracownicy. Poczucie wspólnotowości jest niezwykle ważnym elementem w wartościach, którymi kieruje się firma. W strukturze próżno szukać hierarchiczności. W opracowanym modelu wszyscy są równi i mają taki sam wpływ na rozwój firmy i kierunek w którym zmierza. Dzięki wypracowanej atmosferze i kulturze, VirtusLab może pochwalić się niezwykle niską rotacją pracowników.

Do firmy wciąż dołączają nowi pracownicy – zespół VL bardzo dynamicznie się rozrasta!  Obecnie poszukiwani są Javowcy i Scalowcy, ale także DevOpsi czy Cloudowcy. Firma ma świadomość, że kandydaci nie zawsze spełniają wszystkie wymagania. Dlatego jest otwarta na pomoc w kształceniu nowych umiejętności i przekwalifikowaniu się.

Dowiedz się więcej na virtuslab.com/join-us/ i znajdź ofertę dla siebie! 

Reklama