Zdjęcie: Krajowa Administracja Skarbowa

Siedem nielegalnych automatów do gier hazardowych zatrzymali w Rzeszowie funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu. 

Kontrole na terenie Rzeszowa funkcjonariusze KAS przeprowadzili we wtorek 10 kwietnia. W jednym z salonów gier na terenie miasta, przy udziale biegłego z Laboratorium Celno-Skarbowego w Przemyślu, zatrzymali siedem automatów do gier hazardowych  o wartości 84 tys. zł, a także znajdujące się w nich pieniądze. Przedstawiciele KAS nie zdradzają, gdzie dokładnie znaleźli nielegalne automaty do gier. 

W trakcie kontroli funkcjonariusze przeprowadzili eksperymenty procesowe oraz przesłuchali osobę zajmującą się obsługą automatów. – Automaty zostały zatrzymane do dalszego postępowania karnego-skarbowego i administracyjnego – poinformowała Edyta Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Od początku 2018 roku funkcjonariusze KAS na Podkarpaciu zatrzymali łącznie 112 nielegalnych automatów, z czego 53 maszyny zabezpieczyli funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu.

Z kolei w całym 2017 roku w naszym województwie zatrzymano 576 nielegalnych automatów, wszczęto 245 postępowań karnych skarbowych i 435 postępowań administracyjnych. Nałożone kary wyniosły ponad 5,7 mln zł.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Edyta Chabowska przypomina, że od 1 kwietnia 2017 r. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Za nielegalną działalność grożą wysokie kary. Za urządzanie gier na automatach bez koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu. Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi też odpowiedzialność karno-skarbowa: grzywna, do lat 3 pozbawienia wolności, albo obie te kary łącznie.

Nielegalny hazard organizowany jest często przez grupy przestępcze, które są zamieszane też w inne przestępstwa. KAS przypomina, że nielegalne praktyki hazardowe można zgłaszać za pomocą Krajowego Telefonu Interwencyjnego: 800 060 000 lub drogą e-mail: powiadom-clo@mofnet.gov.pl

Zdjęcia: Krajowa Administracja Skarbowa

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama