Zdjęcie: Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Rzeszowie

350 kg. Tyle karmy dla schroniska „Kundelek” zebrali funkcjonariusze Zakładu Karnego w Rzeszowie. To efekt akcji „Puszka z Puszki”. 

W Zakładzie Karnym w Rzeszowie zakończyła się akcja „Puszka z Puszki”, o której pisaliśmy – TUTAJ. Przez ponad miesiąc funkcjonariusze zbierali do koszów karmę dla zwierząt z rzeszowskiego schroniska „Kundelek”. Akcja była częścią kampanii #ResortSprawiedliwościPomaga.

– Od samego początku nie mieliśmy wątpliwości, że akcja spotka się z dużym odzewem. Funkcjonariusze zawsze są gotowi śpieszyć z pomocą potrzebującym, bez względu czy jest to człowiek, czy psiak potrzebujący pomocy – przekazuje nam mjr Jarosław Wójtowicz, rzecznik dyrektora Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Rzeszowie.

– Każdego dnia, po zakończonej służbie, organizatorzy akcji musieli opróżniać rozstawione przy wejściach do jednostki kosze, żeby zrobić miejsce dla następnych puszek i worków z karmą. Skarbonki na datki dla zwierzaków z każdym dniem stawały się coraz pełniejsze. Dodatkowo akcję wsparł Zarząd Wojewódzki NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa – wspomina Wójtowicz.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W czwartek podsumowano „Puszkę z Puszki”. Rzeszowski zakład zebrał 350 kg karmy dla zwierząt. Wkrótce przekaże ją „Kundelkowi”. Więziennicy zapowiadają, że to nie jest ostatni rozdział współpracy ze schroniskiem. – Pozostajemy w kontakcie i będziemy starać się reagować na bieżące potrzeby – deklaruje rzecznik Wójtowicz. 

Zdjęcie: Okręgowy Inspektora Służby Więziennej w Rzeszowie
Zdjęcie: Okręgowy Inspektora Służby Więziennej w Rzeszowie
Zdjęcie: Okręgowy Inspektora Służby Więziennej w Rzeszowie

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama