Zdjęcie: Pixabay

– To przyszłość cyfrowego świata – twierdzą przedstawiciele rzeszowskiej firmy G2A, która tworzy zespół ekspertów, pracujący nad technologią blockchain. 

Blockchain to nowatorski, „rozproszony” sposób na przesyłanie informacji o transakcjach. Nie wymaga on żadnych centralnych systemów uwierzytelniających, a użytkownicy mogą być pewni, że ich dane są w pełni bezpieczne. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom kryptograficznym nie da się ich podrobić, a zabezpieczenia są praktycznie nie do złamania. 

Bloki danych w sieci blockchain przechowują dowolne typy danych, co może zrewolucjonizować różnorakie dziedziny – od bankowości, przez przemysł energetyczny, po administrację. G2A.COM stawia na rozwijanie tego potencjału. Pomoże w tym specjalny zespół ekspertów.

Ogromne możliwości blockchaina zostały zauważone przez G2A.COM. Firma buduje zespół najwyższej klasy specjalistów do pracy nad tą technologią.

– To przyszłość cyfrowego świata, w którą inwestują największe globalne marki – wyjaśnia Bartosz Skwarczek, prezes G2A.COM. – Zamierzamy stworzyć w naszych polskich centrach badawczo-rozwojowych ośrodki prac nad blockchainem, wiodące nie tylko w Polsce, ale i na świecie – zapowiada.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zespoły mają pracować w polskich centrach badawczo-rozwojowych firmy w Rzeszowie, Krakowie i Warszawie. Na początku ma być to kilkadziesiąt osób.

– W Polsce dysponujemy światowej klasy specjalistami. Stawiamy na nich, oferując im najlepsze warunki pracy i świetne zaplecze technologiczne. Dzięki temu nie muszą wyjeżdżać z kraju, by się rozwijać – twierdzi Dawid Rożek, szef ds. innowacji w G2A.COM.

– Dotyczy to również studentów naszych uczelni. Współpracujemy lokalnie ze szkołami wyższymi, m.in. fundując nowoczesne pracownie. Chcemy pokazać absolwentom, że w Polsce znajdą ambitne, nietuzinkowe projekty o miliardowych wartościach. Nie muszą szukać ich za granicą – dodaje Rożek.

G2A.COM to jedna z największych na świecie platform aukcyjnych, gdzie użytkownicy mogą sprzedawać kody do gier. W 2017 roku na platformie przeprowadzono 24 mln transakcji. Główna siedziba firmy znajduje się w Hongkongu, w Rzeszowie zaś mieści się centrum badawczo-rozwojowe. Pracuje w nim ponad 700 osób z 40 krajów.

(ram)

Reklama