Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

– Niezwłocznie wezwiemy najemców do dokonania inspekcji technicznej sufitów podwieszanych – zapowiedziała we wtorek w oświadczeniu administracja Galerii Rzeszów po tym, jak w niedzielę w centrum handlowym w sklepie “Szachownica” runął podwieszany sufit.

W wydaniu oświadczeniu czytamy, że dla Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego sporządzono protokół bezpiecznego użytkowania Galerii Rzeszów. Z tego protokółu wynika, że niedzielne zdarzenie w sklepie “Szachownica” na pierwszym piętrze nie wpłynęło na pozostałą część galerii. 

“Dlatego mogła ona rozpocząć normalne funkcjonowanie” – poinformowała w oświadczeniu administracja Galerii Rzeszów.

Jednocześnie przeprosiła za samo zdarzenie i związane z nim utrudnienia. Aby uniknąć podobnych zdarzeń w przyszłości i mieć pewność “dochowania najwyższych standardów” bezpieczeństwa klientów i pracowników sklepów, administracja Galerii Rzeszów prosi najemców o zaangażowanie i współpracę.

“Niezwłocznie wezwiemy Najemców do dokonania inspekcji technicznej sufitów podwieszanych. Przypominamy przy tym, że projekty, wykonanie i bieżące utrzymanie techniczne  sklepów, w tym sufitów podwieszanych, to bezpośrednia odpowiedzialność Najemców” – podała w oświadczeniu Galeria Rzeszów. 

Jednocześnie podziękowała wszystkim klientom galerii za wyrozumiałość. “Dodatkowo pragniemy uspokoić, że zdarzenie nie ma wpływu na dalsze bezpieczne funkcjonowanie Galerii” – zapewnia administracja obiektu handlowego przy al. Piłsudskiego. 

Przypomnijmy: w niedzielę ok. godz. 11:00 w sklepie odzieżowym “Szachownica” oberwało się ok. 200 m kw. podwieszanego sufitu. W sklepie w tym czasie było ok. 50 osób. Ostatecznie 10 osób zostało poszkodowanych, z czego 9 trafiło do szpitala, 8 wróciło do domów jeszcze tego samego dnia. Z galerii ewakuowano ok. 3000 osób. 

Przyczyny zdarzenia wyjaśniają policja i nadzór budowlany. W poniedziałek przedstawiciele “Szachownicy” poinformowali, że na razie nie wiadomo, co było przyczyną uszkodzenia konstrukcji sufitu. Sklep na razie jest zamknięty. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

23 KOMENTARZE

 1. Ktoś kiedyś opowiadał u nas w pracy, że jak odwozili Jackowskiego na dworzec po oględzinach okolic zalewu i szukaniu tam zaginionej osoby, to on, oglądając budowę Galerii zapytał : “co to będzie?”. Na odpowiedź, że będzie tu centrum handlowe i sklepy, odparł : “kiedyś zginie tu dużo ludzi”. Tfu, oby się nie spełniła jego wizja.

 2. Jasne, zwłaszcza tą ekspresową deweloperkę, gdzie ludzie wprowadzają się zanim budynek osiądzie. Z pękającymi po pół roku ścianami. Ta galeria jest dalece solidniej zbudowana niż dowolnie wybrany blok na Przybyszówce, które rosną szybciej niż grzyby przy pełni.
  Nie ma żadnych mocnych dowodów na koślawość konstrukcji GRz. Odpadają tylko ozdobniki wykonane przez podwykonawców wybranych przez same sklepy czy kino.

 3. Chciałbym zadać pytanie nadzorowi budowlanemu. Czy to prawda że Galeria Rzeszów swoje położenie sprzed oddania budynku do użytku zmieniła o cale 5 cm w dół??!! Jeśli to prawda to zaczyna Nam serce miasta tonąć…

 4. Większość wypowiada się w ten sposób jakby galeria Rzeszów była własnością państwa. Galeria Rzeszów nie jest własnością państwa tylko jest własnością prywatną. Nie chcecie chodzić do galerii to nie chodźcie przecież nikt was nie zmusza żeby tam chodzić. Ja chodziłem do tej galerii i chodzić będę.

 5. Nie ma co ukrywać udziały w wirtualnym portalu Rzeszów-news zarejestrowanym w Sadzie Rejonowym od adresem,Rzeszów .Pl Kilińskiego ma zapewne za pośrednictwem byłego prezesa spółki nie kto inny jak były inwestor i udziałowiec City Center (galeria Rzeszów) ,były milicjant drogówki notowany w zbiorach IPN.Portal od jakiegoś czas atakuje bezpodstawnie, jednostronnie i tendencyjnie bez możliwości sprostowania nie tylko konkurencje ale stowarzyszenia lokalne .To działanie zostało już zgłoszone nie tylko do prokuratury okręgowej ale do administratora informacji publicznych o wyjaśnienie i działania w celu wyjaśnienia czy nie doszło do przekroczenia uprawnień.

 6. Jako ze rzeszow-news.pl jest portalem pro PO-wsko, KOD-wsko, Ferencowym to buduje medialną osłone dla całej sitwy w Rzeszowie. Z GRz jest cos nie tak, dwa zdarzenia w krotkim okresie czasu o czyms swiadcza. Oby nie doszło do tragedii. Jak cos to sitwa wraz z rz-news.pl umyja ręce…

 7. Do Nieuczciwa konkurencja: Statystyki w Google’u zwykle spadaja w przypadku calej branzy, kiedy ta ma klopoty. Z zaciekawieniem patrzylem wczoraj na wyniki Millenium Hall i Galerii Rzeszow. W obu ruch byl mniejszy nisz srednio w danej godzinie. W takich przypadkach po lapach dostaje cala branza.

 8. Jestem ciekawa jak ten wypadek wplynie na funkcjonowanie galerii. Widac po statystykach google ze liczba odwiedzajacych zmniejszyla sie prawie o 30%. Utargi na mniejszych stoiskach sa mizerne. Czy to tylko chwilowe? Patrzac ze ta galeria nie na nic interesujacego do zaoferowania szczerze w to watpie…

 9. gdyby to z galeriowego sufitu cos odpadlo (rury) na sufit podwieszany Szachownicy, to jej prezes (Szachownicy) nie skomplałby jak zbity pies i przepraszał zarówno władze galerii jak i klientów tylko zrzucił wine. to tylko i wyłącznie ich odpowiedialnosc

 10. Ale głupoty .ciekawe jak sufit spadł sam ? Bardzo ciekawe jak mógł uszkodzić rury od p.poz które są umieszczone nad tym sufitem . I jak to spadło i te rury uszkodziło Kolejne widać ewidentnie że uchwyty sufitu są na miejscu. A nie zerwane .

Comments are closed.