Zdjęcie: Emilia Citko / Gary Moore Tribute Band

Estrada Rzeszowska podała kolejnych artystów, którzy wystąpią na Breakout Days 2021. Publiczność usłyszy muzyczny projekt Gary Moore Tribute Band.

Breakout Days odbędzie się już po raz dwunasty w dniach 16-18 września. Wcześniej informowaliśmy, że jedną z gwiazd festiwalu będzie Ørganek.

We wtorek Estrada Rzeszowska podała, że na imprezie 18 września zobaczymy także Gary Moore Tribute Band. To projekt Jacka Moore’a, syna nieżyjącego już Gary Moore’a, brytyjskiego muzyka, multiinstrumentalisty i wirtuoza gitary. 

Jack Moore grał m.in. w Royal Albert Hall, uświetniając koncert Joe Bonamassy i Deep Purple, ze swoim ojcem występował podczas gościnnych koncertów i na festiwalach na całym świecie. Jack Moore grywa stale z zespołem Cassie Taylor.

Podczas Breakout Days 2021 w Rzeszowie Jack Moore wystąpi na scenie m.in. z Łukaszem Gorczycą – basistą, znanym ze współpracy i najbardziej charyzmatycznymi muzykami polskimi i zagranicznymi; koncertował w większości krajów Europy, USA i Azji.

Gary Morre Trubite Band tworzą także: Tomasz Dominik, perkusista (grywał z Chazem de Paolo, Leonem Hendrixem, Renatą Przemyk), oraz Bogdan Topolski, pochodzący z Suwałk muzyk, kompozytor, i Szymon Pejski, pochodzący z Łodzi wokalista i multiinstrumentalista.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wkrótce Estrada Rzeszowska ma podać szczegółowy program Breakout Days 2021.

Festiwal upamiętnia twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy. Nalepa urodził się w 1943 r. w Zgłobniu k. Rzeszowa. W 1965 r. założył Blackout, z którym pierwsze koncerty dawał w rzeszowskich lokalach. Zespół istniał do końca 1967 r.

Rok później Tadeusz Nalepa założył Breakout, z którym nagrał 10 płyt. Stworzył takie przeboje jak choćby wspomniana piosenka “Kiedy byłem małym chłopcem”, czy “Gdybyś kochał, hej”, “Na drugim brzegu tęczy” albo “Poszłabym za Tobą”.

Tadeusz Nalepa zmarł 4 marca 2007 r. w Warszawie. 25 października 2005 r. zmarła wokalistka kilku składów Breakoutu – Mira Kubasińska.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama