W 9 dni na Zaporze Solińskiej powstał największy na świecie ekologiczny mural. Efekty pracy kilkunastoosobowej grupy można już podziwiać.

Mural wykonywany był w technice clean (reverse). Polegała na myciu brudnej ściany w taki sposób, by wyczyszczony fragment tworzył rysunek. Mural powstał przy użyciu wody pod wysokim ciśnieniem, nie stosowano żadnych substancji chemicznych, dlatego tę formę sztuki określa się również mianem eko lub green graffiti.

Zapora nad Jeziorem Solińskim to jedna z głównych atrakcji Bieszczadów. Monumentalna budowla o wysokości 82 metrów po prawie 50 latach doczekała się oryginalnej metamorfozy.

Autorem projektu jest Przemek „Trust” Truściński, jeden z najlepszych polskich ilustratorów i najważniejszych twórców komiksowych. Artystycznej pracy na wysokości podjęła się ekipa Good Looking Studio. Prace rozpoczęły się 26 czerwca, a zakończyły w czwartek (2 lipca). Trwały w dzień i w nocy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Mural ma 91 m szerokości i 54 m wysokości, jest największym tego typu projektem na świecie. Znakomicie wpisuje się w klimat regionu. Przedstawia charakterystyczne dla Bieszczadów okazy fauny i flory, a co za tym idzie pełni rolę edukacyjną. Nową atrakcję turystyczną będzie można oglądać przez co najmniej najbliższy rok.

Mural powstał na zlecenie Polskiej Grupy Energetycznej, która jest właścicielem Zespołu Elektrowni Wodnych Solina – Myczkowce.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama