Może nie wszyscy o tym wiedzą, ale w Trzcianie koło Rzeszowa od roku istnieje profesjonalne pole golfowe. Niedawno odbył się na nim Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w Golfa o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie.

Dokładnie rok temu przedstawiciele Polskiego Związku Golfa przeprowadzili kalibrację pola. Od tej chwili na polu golfowym koło Rzeszowa można rozgrywać turnieje rangi mistrzowskiej.

Nowi golfiści są tutaj szkoleni przez dwóch zawodowych trenerów. A do nauki w golfa garną się nie tylko dorośli, ale również dzieci i młodzież. Dla początkujących prowadzone są tutaj kursy na zieloną kartę.

Warto dodać, że regularnie co tydzień na tym polu rozgrywane są turnieje klubowe, sponsorowane przez firmy i różnego rodzaju instytucje. A samo pole golfowe to miejsce atrakcyjne nie tylko do rozgrywania zawodów sportowych, ale również do spotkań towarzyskich – golf to niezwykle frapująca dyscyplina sportu.

Tak więc reanimacja przedwojennych tradycji golfowych na Podkarpaciu – wszak już ordynat Alfred Potocki w Julinie golfowo podejmował księcia Kentu – okazała się strzałem w dziesiątkę.

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama