Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

13. Rzeszów Breakout Days przechodzi do historii. Festiwal ku czci Tadeusza Nalepę zakończył się w sobotę koncertami Kingi Siewierskiej, amerykańskiego wokalisty bluesowego Daryla Strodes’a oraz Nocnej Zmiany Bluesa. 

Ostatni dzień Rzeszów Breakout Days 2022 rozpoczął się na ulicy 3 Maja, gdzie o godz. 16:00 przy pomniku Tadeusza Nalepy, założyciela Breakoutu, jak przy każdej edycji festiwalu, gitarzyści odegrali jeden z najbardziej znanych utworów wychowanego w Rzeszowie „ojca polskiego bluesa” – „Kiedy byłem małym chłopcem”.

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Koncerty Kingi Siewierskiej, Daryl Strodes Band oraz Nocnej Zmiany Bluesa wieczorem odbyły się w Parku Polonii z Macierzą.

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Festiwal trwał trzy dni – od czwartku do soboty (15-17 września). W czwartek w Zorzy zagrał zespół Nie-Bo z gościnnym udziałem Johna Portera i Wojciecha Klicha, w piątek na Rynku odbył się koncert Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie, a potem, także w Zorzy, ponownie pełny koncert dał John Porter oraz Agata Karczewska.

Rzeszów Breakout Days 2022 zorganizowało miasto Rzeszów, Estrada Rzeszowska przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury. Festiwalowi patronował Rzeszów News.  „Dziękujemy Wam za tak liczne przybycie! Do zobaczenia za rok!” – ogłosiła w niedzielę Estrada. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama