Zdjęcie: Centralne Biuro Śledcze Policji

Około 50 kg dopalaczy wprowadziła do obrotu grupa przestępcza, którą rozbili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Rzeszowie. Zatrzymali 7 osób. 

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu. Z ustaleń CBŚP wynika, że grupa przestępcza działała w latach 2016-2019 na terenie niemal całej Polski. Dopalacze wprowadzała na rynek za pomocą sklepów internetowych i firm kurierskich.

Ze wstępnych szacunków policjantów wynika, że członkowie grupy przez trzy lata wprowadzili do sprzedaży ok. 50 kg dopalaczy.

W ostatnim czasie policjanci CBŚP z Rzeszowa, przy wsparciu funkcjonariuszy CBŚP w Kielcach i Gdańsku, na terenie województw mazowieckiego, świętokrzyskiego i pomorskiego zatrzymali 7 osób w wieku od 25 do 39 lat.

– To mieszkańcy Warszawy, Trójmiasta i kilku miejscowości na terenie województwa świętokrzyskiego – poinformowało Centralne Biuro Śledcze Policji. 

Ponadto, funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę, a także sprzęt elektroniczny, w tym komputery i telefony, które zostaną teraz poddane szczegółowej analizie. Śledczy przejęli także kilkadziesiąt paczek z substancjami, które są obecnie badane przez ekspertów.

Zatrzymane osoby usłyszały w tarnobrzeskiej prokuraturze 17 zarzutów, m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzenia do obrotu znacznych ilości dopalaczy, w tym 4 osobom przedstawiono zarzut prania pieniędzy. 2 osoby tymczasowo aresztowano.

W śledztwie dotychczas status podejrzanych ma 9 osób. CBŚP twierdzi, że grupa przestępcza na handlu dopalaczami mogła zarobić prawie 1,4 mln zł. – Dokładna kwota jest cały czas ustalana – dodaje CBŚP. 

Zdjęcie: Centralne Biuro Śledcze Policji
Zdjęcie: Centralne Biuro Śledcze Policji

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama