Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Ponad 750 sztuk podrobionej odzieży znanych światowych firm zabezpieczyli rzeszowscy policjanci. Zatrzymali 39-letniego obywatela Bułgarii, który handlował podróbkami na targowisku przy ul. Dworaka w Rzeszowie. 

Bułgar został zatrzymany przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, którzy systematycznie kontrolują bazary i targowiska, czy sprzedawcy nie handlują podrobionymi towarami.

W zeszłą niedzielę na bazarze przy ul. Dworaka funkcjonariusze zauważyli 39-letniego obywatela Bułgarii, który sprzedawał podrobiony towar.

– Mężczyzna w widocznym miejscu wystawiał asortyment, na który składała się odzież oznaczona podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm. Oferowane przez niego wyroby cechowały się niską jakością wykonania i niską ceną – twierdzi Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie. 

Policjanci przewieźli 39-latka do komendy i zabezpieczyli oferowany przez niego towar. Okazało się, że obywatel Bułgarii posiadał ponad 750 sztuk podrobionej odzieży.

Funkcjonariusze wszczęli dochodzenie dotyczące podejrzenia naruszenia przepisów ustawy o prawie własności przemysłowej. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu do dwóch lat więzienia. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama